גילת בנט יצאה אמש (שני) למתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתגובה לפוסט בפייסבוק שקרא לנפתלי בנט לנהל את משבר הקורונה, כתבה אשתו: "למרות כשלונו המהדהד של ביבי - זה לא עולה בדעתו". עוד כתבה: "המדינה לא מעניינת את ביבי - מצידו שנעבור שואה כלכלית". הליכוד: "העדיף להישאר באופוזיציה במקום לשאת באחריות". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בפוסט שכתב אסף פאסי, פעיל חברתי שניהל בעבר את עמוד הפייסבוק של בנט, קרא: "שימו בצד ימין ושמאל. מי שצריך לנהל כעת זה נפתלי בנט. הוא זה שצריך לנהל את האירוע. זה הדבר היחיד בו הוא יכול להתמקד בחודשים הקרובים. תנו לבנט לנצח את הקורונה".  

לכך הגיבה אשתו של בנט: "מדהים שהעובדה שביבי למרות כשלונו המהדהד לא מעלה זאת בדעתו מוכיחה כמה המדינה הזאת לא מעניינת אותו. מצידו שנעבור שואה כלכלית רק שלא יאהבו מישהו יותר מאותו".

בתגובה שלא איחרה להגיע מצד הליכוד נכתב: "בזמן שראש הממשלה נתניהו עובד מסביב לשעון כדי להציל את חייהם ופרנסתם של אזרחי ישראל, לא נקבל הטפות מוסר ממי שהעדיפו להישאר באופוזיציה במקום לשאת באחריות ולעבוד למען אזרחי ישראל, וכשהיו בקואליציה היו עסוקים בלהדליף בלי הפסקה מתוך הקבינט".

גם בנו של נתניהו הגיב בסדרת ציוצים בה כתב: "לנפתלי בנט היו כבר 12 מנדטים בסקרים מועד א׳, בסוף לא עבר את אחוז החסימה. ונניח שזה נכון ובסוף הוא יקבל 11. וואלה מפרגן גם 13. מה זה יתן לו? זה יתן לו רק אופציה להמליך את יאיר לפיד לראשות הממשלה במקום את נתניהו (מטרה לגיטימית רק שיצהיר זאת מפורשת לציבור הבוחרים)".  

מוקדם יותר צייץ מחדש יאיר נתניהו ציוץ בו נכתב: "כמה שנאה אצורה בגילת בנט לנתניהו. הכול ברור שם בבית משפחת בנט". 

בנט: "הממשלה איבדה שליטה על המגפה"

שלשום קיים נפתלי בנט ריאיון מיוחד ל-N12 ובו תקף את הממשלה. "בממשלה מנותקים וחסרי אונים, הם הרימו ידיים. הממשלה איבדה שליטה על המגפה, אז האחריות עוברת לאזרחים", אמר. "אני מדבר עם כולם בממשלה ואני רואה ניתוק וחוסר אונים, הם חסרי אונים והרימו ידיים", טען בנט.

נפתלי בנט מסתכל על בנימין נתניהו
נפתלי בנט מסתכל על בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

בנט האשים את הממשלה שלא פעלה להקים מערך יעיל לאיתור נדבקים ובידודם כפי שעשו מדינות אחרות בזמן הגל הראשון: "ממשלת ישראל מנותקת בצורה שמעולם לא הייתה כזו. היא מנותקת מצרכי הציבור, מהמצב של המובטלים, מהמצב של העסקים הקטנים. חושבים שם שהפתרון לכל דבר זה סגר ענק, כשמה שעשו בכל שאר המדינות הרציניות במהלך הסגר הראשון היה להקים מערכת איתור נדבקים ובידודם. אם היינו עושים את זה, לא היינו רואים את הזינוק החדש".