מקורבו של נתניהו תוקף בחריפות את הממשלה: יאיר רביבו, מי ששימש מנהל מטה הבחירות של ראש הממשלה נתניהו במערכת הבחירות האחרונה ועומד בראש עיריית לוד, מתח היום (חמישי) ביקורת קשה על הממשלה והתנהלותה במשבר הקורונה. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בסך הכל ניכר שהממשלה הזאת היא ממשלה לא טובה", אמר רביבו בריאיון למהדורה ראשונה. "הממשלה הזאת היא ממשלה שנכפתה על הציבור. יותר מדי שרים, יותר מדי דעות, עסוקים שם במלחמות פנימיות בעניינים שלא קשורים לקורונה ולכלכלה הממשלה די מפוזרת.

ראש העיר טען שראשי הערים הם אלו שנושאים בשבועות האחרונים בנטל העיקרי של הטיפול בהתפרצות המחודשת של הנגיף. "אני קורא להקים חמ"ל ולתת לנו לנהל", אמר רביבו.
אנחנו פועלים הרבה יותר טוב מהממשלה בימים אלה".    

 רביבו התייחס גם לסגר שהוטל על עירו וסיפר שגם השכונה שבה הוא מתגורר מועמדת להיות אחד מהאזורים האדומים. "כשהיה גל הדבקה גדול התקשרו אליי ממשרד הבריאות ושאלו לעמדתי, בסה"כ אני מסכים", אמר ראש העיר, אך ביקר את חוסר השוויון והשקיפות, לטענתו, בקריטריונים לפיהם מוטלים הסגרים. "למשל ברעננה, הבנתי שיש הדבקה יותר חזקה, והבנתי שלא סוגרים שם, אז אם יש שוויון - אנחנו בעד".

"הסגר הוא לא בדיוק סגר", הוסיף ראש העיר. "מאפשרים לכולם לצאת לקניות ולעבודה, אז שיגידו מה המדיניות. לי זה נראה שאמרו הנה עשינו כמה צעדים, סגרנו כמה שכונות, אבל אני באמת רוצה לראות שזה עוצר את ההדבקה".

ועדת השרים תתכנס היום כדי לדון בהמלצה להטיל הגבלות על 9 ערים – בהן גם לוד, זאת לאחר לילה ארוך של דיונים שבמהלכו הצליחו במשרד הבריאות לגבש את הדרישות לסגר והגבלות חדשות על שכונות וערים שבהם נרשמו אחוזי תחלואה גבוהים של קורונה והתפשטות נרחבת של הנגיף.

על שתי שכונות בעיר בית שמש ביקש משרד הבריאות להטיל סגר ולסגור באופן מלא את מערכת החינוך מגיל 9, בכלל זה החינוך החרדי בישיבות והכוללים. ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך שוחחה עם מנכ״ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי והביעה התנגדות למהלך. במשרד הבריאות מבקשים להאריך את הסגר גם על חלק מהעיר לוד ולהוסיף שלוש שכונות נוספות.