שרת התחבורה מירי רגב תקפה הערב (שבת) בתוכנית "פגוש את העיתונות" את היחס הסלחני, לדבריה, כלפי המפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צריך לנהוג באפס סובלנות כלפי כל מי שמסית", אמרה אך הדגישה: "יש הבדל בין הפגנות של כאב להפגנות של הסתה וקריאה לאלימות נגד ראש הממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כשנשאלה מדוע לא גינתה את האלימות כלפי המפגינים נגד הממשלה בתל אביב, השיבה רגב: "יש לך סלחנות מאוד גדולה כלפי השמאל כי את חלק מאותה תעמולה שהוא עושה נגד הימין. ניפוץ הבקבוק על הראש אינו תקין וצריך להעמיד את אותם בריונים לדין. צריך להעמיד לדין את הקוראים לרצח ולאלימות כלפי ראש הממשלה ומשפחתו. יש כאן מפעל הסתה כנגד ראש הממשלה וכנגד הימין. מפעל הסתה של השמאל שמתודלק על ידי הקרן החדשה והתקשורת".

מפגין הותקף בתל אביב (צילום: N12)
"זה לא תקין וצריך להעמיד את אותם בריונים לדין". עד עכשיו רגב לא גינתה את שבירת הבקבוק | צילום: N12

רגב הדגישה כי היא מבינה את כאבם של האזרחים הרבים ואת הקושי הכלכלי בתקופה הזו, אך מבדילה בין ההפגנות השונות. "יש הבדל בין הפגנות של כאב להפגנות של הסתה, של שנאה, של קריאה לאלימות כלפי ראש הממשלה וכלפי משפחתו, הבדל גדול מאוד", אמרה. "אני קוראת ליועמ"ש ולמשטרה להתעורר ולגלות אפס סובלנות כלפי חציית קווים אדומים כאלה".

רגב התייחסה למתחים בתוך הליכוד ולירידה של המפלגה בסקרים האחרונים, וטענה כי אין הדבר מעיד על אובדן הקשר עם הציבור. עוד הדגישה כי על יו"ר הקואליציה מיקי זוהר להישאר בתפקידו: "מיקי זוהר עושה את עבודתו נאמנה, לא פשוט עם כחול לבן שלא בדיוק מחויבים לקואליציה".

מיקי זהר (צילום: חדשות 2)
"יו"ר הקואליציה עושה את עבודתו נאמנה". מיקי זוהר | צילום: חדשות 2

ממשלת האחדות עוד לא בת שלושה חודשים וכבר מדברים על פירוקה ברקע משבר התקציב. לדברי רגב, הטענות שלפיהן נתניהו רוצה להעביר תקציב חד-שנתי כדי להשאיר פתח לבחירות חסרות שחר: "ראש הממשלה רוצה להעביר תקציב חד-שנתי כי זו הדרך היום להזרים תקציב למדינת ישראל. אם גנץ רוצה למנוע בחירות, הוא צריך להגיד שהוא בעד תקציב חד-שנתי".

רגב התייחסה לאמירותיו של גנץ בריאיון עם דנה ויס: "כשאני שומעת שבני גנץ אומר 'אני לא רוצה לקום לבית הספר', אני שואלת מה הוא עושה כאן כשיש לנו ראש ממשלה שישן בבית הספר, מעיר את המורים ומעיר את ההנהלה. שמעתי השבוע בכנסת כל מיני יוזמות של גורמים כאלה ואחרים שאומרים לבני גנץ שאם הוא יוביל אותנו לבחירות אז תקום ממשלה חלופית".

שר הביטחון בני גנץ
"אני שואלת אותו מה הוא עושה עדיין כאן". בני גנץ

כספי כרטיסי הטיסה יוחזרו לישראלים מאל-על

מאות אלפי ישראלים קנו כרטיסים באל-על, אך עתידה של החברה לוטה בערפל. כשנשאלה מתי נזכה לטוס שוב לחו"ל או לפחות לראות את הכסף על הכרטיסים שקנינו, השיבה רגב: "בסוף השבוע הדירקטוריון של אל-על קיבל את המתווה שהמדינה הציעה לו - 250 מיליון דולר הלוואה ו-150 מיליון דולר הנפקה". לדבריה, אם לא יהיה מי שיקנה את המניות שיונפקו - המדינה היא זו שתקנה אותן והבעלות על אל-על תעבור לידיה.

"הבשורה הגדולה לציבור היא שברגע שיוצאים להנפקה אל על מקבלת את ההלוואה הראשונה ומחזירה 61 מיליון דולר לציבור הישראלי על כרטיסים שנקנו ולא מומשו לטיסה", הצהירה רגב. "מרגע ההנפקה, 31 באוגוסט, יהיה לאל-על חודש להחזיר את הכספים לישראלים שקנו כרטיסים".