לאחר שעורר סערה, השר צחי הנגבי התנצל היום (שבת) וטען כי דבריו בתוכנית "אופירה וברקוביץ'" נאמרו בלהט הדיון. "בתוך עמי אני חי, ואני ער למצוקה הגדולה של ציבור שלם שנמצא במלחמת הישרדות", כתב בטוויטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני מתנצל על התבטאות חריפה שנאמרה על ידי במהלך ריאיון אתמול", כתב הנגבי בציוץ בטוויטר. "רציתי לומר למראיינים שביקורתם המוקצנת והבוטה כלפי הממשלה מייצרת חרדה בציבור במקום תקווה. רציתי לומר שהממשלה שאני חלק ממנה פועלת יום ולילה כדי להחזיר את ישראל למסלול של משק בריא וצומח".

השר הוסיף: "לצערי, בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא היתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים. בתוך עמי אני חי, ואני ער למצוקה הגדולה של ציבור שלם שנמצא במלחמת הישרדות".

מוקדם יותר היום, אלומנים שינו את הערך בוויקיפדיה של הנגבי והוסיפו בתחילתו את המילים: "חזיר, אופורטוניסט ומושחת". הערך תוקן על ידי מנהלי האתר והמילים החריפות הוסרו כשעה לאחר פרסומם. כדי למנוע חזרה של המקרה, המנהלים חסמו את הערך מפני עריכה של משתמשים חדשים.

השר הנגבי טען בתוכנית של אופירה וברקוביץ' כי "השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול זה חארטה. יש מיליון מובטלים שעד היום רובם קיבלו דמי אבטלה ועכשיו אנחנו צריכים להחזיר אותם לעבודה. יש עסקים שנפגעו והם במצוקה קשה אבל להגיד שאין מה לאכול זה פופוליזם".

האמירה של הנגבי עוררה זעם ציבורי רחב, ועשרות אנשים שלחו הודעות מחאה לטלפון האישי של השר. באחת ההודעות שנשלחה נכתב: "אתה מבייש את המורשת שגדלת עליה, תתבייש לך, אתה עוד מהמנותקים מהעם, נראה אותך עוד כמה חודשים שיהיו גם מלא שכירים מובטלים..." . בהודעה אחרת שנשלחה להנגבי צורפה תמונה של צלחת ריקה עם הכיתוב: "תתבייש מנותק וחצוף שכמותך. בשם כל אותם רעבים שאתה עוד אמור לייצג, ולתפארת מדינת ישראל - בושה!".

תגובות שנשלחו לצחי הנגבי בוואטסאפ‎
אחת מההודעות שנשלחו להנגבי

"האוכל שמוגש עכשיו על שולחן השבת שלך נקנה ממשכורת שאנחנו משלמים לך", נכתב בהודעה נוספת שנשלחה. "אתה עובד עבורנו. לנו איך לקנות אוכל לשבת!". על ההודעה הזו חתומה אריאלה, מי שמגדירה את עצמה כשכירה בעלת שליטה שעברה "מ-100 ל-0. ללא פעימה שלישית".