ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב (רביעי) לפתיחת חקירה "עצמאית ובלתי תלויה" בנוגע להתנהלות המשטרה והפרקליטות. זאת לאחר הפרסומים בימים האחרונים על התנהלותה של מח"ש, הפרקליטות והמשטרה בתיקו של אבו-אלקיעאן והחשד לטיוח ניגוד העניינים בתיק מעונות ראש הממשלה. עוד הכריז נתניהו כי הוא מעריך שהיועמ"ש לא לא ייפתח בבדיקת הנושא

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתמול גילינו איך קברו חקירה שביקשה לבדוק את האמצעים הפסולים שהשתמשו בהם כדי להביא את ניר חפץ להיות עד מדינה. מח"ש רצו לחקור - בפרקליטות קברו את התיק. חוקר בכיר נגד רעייתי היה בניגוד עניינים חריףאותו חוקר בכיר עסק בתיקים התפורים נגדי ונגד רעייתי בניגוד לכל ההנחיות. גם כאן מח"ש רצו לחקור בפרקליטות סגרו את התיק", אמר נתניהו.

"אזרח ישראלי נהרג באום אל חיראן והוגדר כמחבל על לא עוול בכפו. גם כאן מח"ש רצו לחקור - בפרקליטות קברו את התיק. ולמה עשו את כל זה? לא משיקולי אכיפת החוק, אלא בגלל שיקול אחר", טען נתניהו, "אמרתי כל הזמן - יש דברים לא ראויים, לא בסדר שנעשים בתוך החקירות הללו. ומשום כך, לא רצו לחקור את הטענות על עבירות כאלו".

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו? (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

ראש הממשלה המשיך ותקף: "ברור שיש פה החלטות פוליטיות שהתקבלו על ידי בכירי המשטרה והפרקליטות תוך עיוות הצדק והחוק והכל כדי להפיל ראש ממשלה מהימין, להפיל אותנו. אי אפשר שלא להזדעזע. את ההתנהלות הזאת חייבים לחקור. אבל מי יחקורמפכ"ל ששומר על החוקר? הפרקליט ששומר על המפכ"ל? אולי היועץ המשפטי לממשלה? האם ייתכן שהיועמ"ש לא ידע את כל ההתנהלות הזאת? האם יתכן שהוא לא אישר את ההתנהלות?".  

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר תקף גם הוא את הפרקליטות בפתח הישיבה. "אני חושב שהמדינה הזו בצומת קריטי. אנחנו מגיעים לנקודה בלתי נתפסת", אמר, "רואים פה שמערכות מסוימות, גופים מסוימים, שלא נבחרו על ידי אף אחד מהציבור חושבים שהם יכולים לעשות דין לעצמם". 

יו"ר האופוזיציה לפיד הגיב בחשבון הטוויטר שלו לדבריו של ראש הממשלה. "אחרי הצהרתו המטורפת של ראש הממשלה שקורא לחקירה עצמאית על הפרקליטות, כחול לבן לא יכולים להישאר בממשלה ההרסנית הזו", כתב, "נתניהו דוהר לביטול הדמוקרטיה בישראל. הם לא יכולים להמשיך לתת לזה יד.

מוקדם יותר תקפה הפרקליטות את ראש הממשלה על נאומו אתמול וטענה כי דבריו הם "שקר וכזב". גם היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט תקף: "הטענה שהפרקליטות קבעה שאלקיעאן מחבל - שקר, לאירוע אין ולא היה קשר לראש הממשלה".