ראש הממשלה בנימין נתניהו מגדיל את ההימור מול כחול לבן היום (שישי), ומודיע למקורביו שהוא "נחוש להביא את התקציב כבר בעוד שבוע", זאת למרות ההתנגדות של כחול לבן. נתניהו אף מצהיר - "אם הם רוצים ללכת לבחירות, בעיה שלהם". בכחול לבן לא נשארו חייבים: "נמאס מהספינים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במרכז הוויכוח בין הצדדים עומד תקציב המדינה, האם יאושר תקציב חד-שנתי, כמו שמבקש נתניהו, או דו-שנתי כמו שסוכם בהסכם הקואליציוני. נתניהו אמר הערב למקורביו: "אני מתכוון להביא את התקציב כבר בעוד שבוע", כלומר ביום ראשון 12 ביולי. הוא מוסיף: "למרות ההתנגדות של כחול לבן, אם הם רוצים ללכת לבחירות זו בעיה שלהם".

בכירים בכחול לבן אומרים מנגד: "נמאס לנו מהספינים של נתניהו, שכל רגע רוצה לשנות את ההסכם". אותם בכירים מבטיחים: "אנחנו ממשיכים לעמוד על הדרישה שלנו".

באוצר לא חושבים שהאיום של נתניהו סביר

כל אחד מהצדדים מביא את הטיעונים הכלכליים שלו, בעוד נתניהו חושב שבמצב הקיים אי אפשר לקבוע דברים ארוכי טווח, כחול לבן טוענים שתקציב דו-שנתי יביא ליותר ודאות במשק. מאחורי הטיעונים ההגיוניים עומד גם ויכוח פוליטי - האם הממשלה הזו מבטיחה את עמידותה לשנתיים הקרובות, או שיש פתח לבחירות נוספות?

גורם מרכזי בוויכוח הזה הוא כמובן משרד האוצר. באגף תקציבים, שם פועלים במרץ על בניית תקציב, אומרים שלא סביר שבעוד שבוע כבר יוכלו להביא תקציב לאישור הכנסת.

ולמרות שלא בטוח מה יש באיומים הללו - שני הצדדים מטפסים על עצים מאוד גבוהים, מדובר בקרב המשמעותי ביותר שהיה ביניהם. חילופי דברים חריפים שהגיעו לשיא בישיבת הממשלה אתמול. אך חשוב לזכור- אף אחד מהם לא יכול ללכת עכשיו לבחירות: לא נתניהו באמצע משבר כלכלי ועלייה בתחלואה, ולא כחול לבן שצופים מספר חד ספרתי של מנדטים.