עימות יוצא דופן נרשם אתמול (רביעי) במליאת הכנסת, במהלכו תקף סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס את ח"כ אלכס קושניר מישראל ביתנו, על רקע המתקפה של האחרונה על המגזר החרדי. "אתה עדיין עולה חדש עם מבטא רוסי כבד - תרגע", הטיח כהן בקושניר. רבים יצאו להגנתו של קושניר: "הגזענות וההסתה מצד המפלגות החרדיות נמשכת. בושה!", נמסר מישראל ביתנו.   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתה עדיין בא מהתרבות שחינכו אותך לאנטישמיות", תקף סגן השר כהן את קושניר, "תרגע, אתה כבר בארץ ישראל. תתנתק מהמקור מאיפה שהגעת, אל תיתן נאומים אנטישמיים - תשתחרר מזה. אתה לא מתבייש?! מאיזה חינוך באת?". בהמשך פנה לשאר חברי הכנסת של ישראל ביתנו על התייחסותם למגזר החרדי: "בזכותם אתם חיים בכלל".

ח"כ יצחק כהן (צילום: פלאש 90)
סגן שר האוצר יצחק כהן | צילום: פלאש 90
במהלך דבריו של כהן, חברי הכנסת של ישראל ביתנו יצאו להגנתו של קושניר. "מה הקשר למבטא שלו? למה מותר לך לדבר ככה?", זעק ח"כ עודד פורר לעבר כהן. אחרים ובהם ח"כ אלי אבידר צעקו לכהן: "תתבייש לך. חוצפן, תצא אתה החוצה".  

רבים גינו את דבריו כהן ובהם ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "ישבתי היום בכנסת נבוך ומזועזע עד עמקי נשמתי", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו, "התביישתי והרגשתי חובה להתנצל בפני ח"כ אלקס קושניר. שלא נהיה חלילה בגדר אלה שלא מיחו ונראה שנח להם וניתפש כולנו בעוון הלבנת פנים ושנאת חינם".