המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, בניסיון לפתור את המשבר הפוליטי, נמשך. למרות שלכולם ברור שהוויכוח על התקציב אינו מה שהוביל למשבר, בכנסת אושרה אתמול (שני) בקריאה ראשונה הצעת החוק של ח"כ צביקה האוזר לדחיית אישור התקציב ב-100 יום. זאת, בניסיון למנוע את היציאה לבחירות ולדחות את פתרון הסוגיה בעוד שלושה חודשים. במקביל, יו"ר ימינה בנט, שנוסק בסקרים, החל להתכונן בחירות ונפגש עם דמויות ציבוריות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש אושרה בכנסת, בקריאה ראשונה, הצעת החוק שתביא לדחיית מועד אישור התקציב ובכך - מונעת את פיזור הכנסת. 62 חברי כנסת תמכו בהצעה, שנחשבת לפשרה בין הצדדים בזמן שהמשא ומתן מתמשך.

צבי האוזר, אוסנת הילה מארק (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
חוק לדחיית אישור התקציב, ח"כ האוזר | צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
בנימין נתניהו מצביע (צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90 )
דרישות נוספות, רה"מ נתניהו | צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90

במקביל החל אמש גם סבב נוסף של משא ומתן בין הליכוד לכחול לבן. פגישה ראשונה בין נציגי המפלגות שנערכה במהלך הלילה הסתיימה ללא תוצאות. חלק מחברי כחול לבן אומרים דברים קשים במיוחד על התנהלות הליכוד ונתניהו, ולא מבינים את פשר המשא ומתן שמתנהל על ההסכם הקואליציוני. הם מציעים - קודם שהליכוד יישם את מה שסוכם בדמות תקציב דו-שנתי ואישור התקנון של הממשלה הפריטטית. לאחר מכן, אם ירצו תיקונים, נדון על הדרישות למינויים פוליטיים של שומרי הסף או עוד מנגנוני ביטחון לנתניהו במקרה של התערבות שיפוטית.

18 מנדטים לבנט בסקרים: מי יצטרף לרשימה?

סקר המנדטים שפורסם בתחילת השבוע במהדורה המרכזית מציב את נפתלי בנט עם "ימינה" כיו"ר המפלגה השנייה בגודלה בכנסת - שזוכה לפי הסקר ל-18 מנדטים. הנסיקה בסקרים מחזקת את בנט ונותנת לו הזדמנות לגייס לרשימה דמויות ציבוריות שיתאימו לקו שהוא מנסה ללכת בו בבחירות הבאות.

בנט ונתניהו (צילום: רויטרס, רויטרס_)
מרחיב את הרשימה, בנט | צילום: רויטרס, רויטרס_

בשבועות האחרונים נפגש בנט כמה פעמים עם אחד ממובילי "מחאת השולמנים", אביר קארה. קארה הגיח לזירה הציבורית במסגרת מאבק העצמאים עוד לפני תקופת הקורונה, ושמו דווקא נקשר באחרונה עם הליכוד. לפי שעה לא ברור איזה מן שיתוף פעולה יהיה בין השניים.

במקביל, בנט נועד גם דמויות ציבוריות נוספות שעשויות לקשט את הרשימה שלו בבחירות הבאות. אחד מהמפגשים היה עם עופר ברקוביץ', ממובילי תנועת "התעוררות" בירושלים ואף מועמד לראשות העירייה בבחירות האחרונות. המפגש בין השניים התקיים על רקע הניסיון של התנועה לעבור לפעילות כלל ארצית.

אביר קרא
אביר קארה, ארכיון

בנט נועד גם עם חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון, יושבת ראש ועדת הקורונה בכנסת. שאשא-ביטון זכתה לאחרונה לפופולריות רבה וחשיפה כשהתעמתה עם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר על רקע החלטות הממשלה במאבק בקורונה. בנט נועד גם עם חברי סיעת "דרך ארץ", ח"כ צבי האוזר ויועז הנדל, ושורה של דמויות ציבוריות נוספות. זאת בניסיון לייצר שיתופי פעולה פוליטיים. 

מלשכת בנט נמסר: "יו"ר ימינה נפגש עם מאות אנשים בזירה הציבורית בימים אלה".