חבר הכנסת ניר ברקת הציג היום (שלישי) תוכנית משלו לפתרון המשבר הכלכלי ו"הצלת חצי מיליון משרות במשק". מוקדם יותר, הציג ברקת את התוכנית לרה"מ נתניהו ואנשיו. ברקת מהווה אחד המתנגדים הבולטים למדיניותו של השר כ"ץ בניהול המשבר הכלכלי - ובצל היחסים העכורים בין הבכירים בליכוד, מתחדדת השאלה עד כמה ייאמץ נתניהו את המלצותיו של ברקת. בתום הצגת התוכנית קרא לאוצר לאמץ אותה: "אסור לערב פוליטיקה".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"חייבים לשנות כיוון ולהחליף דיסקט בטיפול במשבר הכלכלי של הקורונה", כתב ברקת בציוץ בטוויטר. אתמול הצהיר ברקת בוועדת הכלכלה בכנסת: "אין אחד במדינה הזו שלא חושב שמדיניות האוצר כשלה. כמכלול - קיבלו סדרה של החלטות שגויות". 

ח"כ ברקת הציג שלוש מטרות בתוכניתו: הצלת רבע מיליון מקומת עבודה באמצעות מניעת סגירת עסקים בסיכון באמצעות תמיכה ישירה, תמריץ להחזרת מובטלים באמצעות ביקושים וצריכה במשק ובמקביל הסבה מקצועית לעובדים רבים במהירות.

בנימין נתניהו וניר ברקת (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90 )
הציג את התוכנית לאנשי נתניהו | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90

ברקת קרא להכניס את הכספים ישירות לחשבונות של העסקים ולא לשלוח אותם לבנקים. לפיו, המדינה צריכה להשקיע 28 מיליארד שקלים באופן ישיר בעסקים. "בתוך שנה מהוצאת הכסף", אמר ברקת, "המדינה תקבל אותו חזרה במיסים ובחיסכון של דמי אבטלה".

"יש לסייע לעסקים להגדיל את הצריכה כדי שתגדל להם ההכנסה", קרא ברקת, "ראשית יש לעודד צריכה פרטית כמו הענקת תלושים לציבור. במקביל, יש להאיץ את ההשקעה הציבורית ועידוד כחול לבן. באמצעות יצירת הביקושים - תגדל ההכנסה ממיסים".

ברקת לכ"ץ :"אתה לא מקשיב לאף אחד"

ח"כ ברקת מבקר באופן קבוע את התנהלות משרד האוצר והשר בראשותו, ולאחרונה כתב: "במקום לפצות את העסקים שנפגעו בקורונה ולעבוד על הביקושים והצרכים האמיתיים, האוצר ממשיך ללכת על ההיצע ולבזבז כספי ציבור. זו טעות". 

ח"כ ברקת אף התעמת חזיתית עם שר האוצר כ"ץ בוועדת הכספים בכנסת לפני כשלושה שבועות, סביב המתווה החוק לעידוד תעסוקה במשק שהציע השר כ"ץ. אז התפרץ ברקת על כ"ץ והטיח בו: "האיום הכי גדול זה שאתה לא מקשיב למה שאנשים אחרים אומרים – חברי סיעתך".  

ברקת מתנפל על כ"ץ בכנסת (צילום: עדינה ולמדן דוברות הכנסת)
ברקת מתנפל על כ"ץ בכנסת | צילום: עדינה ולמדן דוברות הכנסת

לפני כחודש וחצי כתב: "התכנית של פקידי האוצר מעוותת ומבזבזת כספי ציבור. צריך לפרק ולבנות מחדש את אגף התקציבים באוצר".