סערה בכנסת בעקבות ממצאי התחקיר שפורסם בחדשות 12: במהלך דיון במליאה, עלה שר המשפטים אבי ניסנקורן מכחול לבן לדוכן, ותקף את חבריו לממשלה מהליכוד שקראו לחקור את הפרקליטות בעקבות שידור התחקיר ממנו עלה חשד לטיוח לכאורה של מעשי חוקרים בתיקי נתניהו. ויכוח חריף התפתח בין ניסנקורן ליו"ר הכנסת יריב לוין ולשר דודי אמסלם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ההצעה לחקור את הפרקליטות היא שבירת כללים וכלים, וכך רואה את זה גנץ", אמר השר ניסנקורן מעל דוכן המליאה. "הליכוד צריך להחליט אם הוא בשותפות או מאבק מתמשך. יש הבדל בין ביקורת להסתה". 

בהמשך פנה ליו"ר הכנסת מהליכוד, ח"כ יריב לוין, ואמר לוף "ההסתה הפרועה בלתי נתפסת, גם שלך, שאתה בתפקיד כל כך ממלכתי".

ולוין השיב: "שותפות זה לשני הצדדים, זה נושא שחשוב לציבור עצום. גם אתם צריכים להיענות לבקשות ולדברים שחשובים לנו. לכולם יש אינטרס שהדברים יתבררו". 

"אני מזמין אותך לראות את נאום הבכורה שלי בכנסת לפני יותר מ-11 וחצי שנים בדיוק על הנושאים האלה, תמלא את תפקידך", המשיך לוין – וניסנקורן השיב לו: "אני ממלא את תפקידי, אתה לא ממלא את תפקידך". לוין אמר בתגובה: "אל תטיף לי מוסר".

"השתמשו בשימוש מכוער ובמקרה מוות אומלל וקישרו אותו לתיקי נתניהו" 

הוויכוח בין השניים נמשך: "אתם לוקחים את כנסת ישראל למסע הרפתקאות בכוח נגד הדמוקרטיה ונגד שלטון החוק", תקף ניסנקורן, "נעשה שימוש מכוער במקרה מוות שלפני כמה שנים... מכוער.... קשרים מקרה מוות אומלל לתיקי נתניהו. לקחת אוכלוסייה שלמה. ציבור שלם מקבל הסתה מנגד".

"לא סתם התעקשנו על תיק המשפטים, יכולנו לתת אותו לכם, התעקשנו עליו בשביל לשמור על שלטון החוק, בשביל שהדרך שלנו תהיה", הדגיש ניסנקורן ולוין השיב: "זה לא שלטון החוק, זה ההפך משלטון החוק".

"לקחנו את תיק המשפטים כדי שלא נתעסק כל היום בניסיונות להסית ועם ניסיונות לפגוע בשלטון החוק, שלא נתעסק כל היום עם תיקי נתניהו", הוסיף ניסנקורן. "הם יתבררו בבית המשפט, לא בפרלמנט".

בשלב הזה התבטא גם השר דודי אמסלם שתקף בחזרה את ניסנקורן: "אתה בקבינט, אפילו התנגדת לתפוס גופות של מחבלים בגלל שמנדלבליט אמר לך, אתה שפוט שלו, אתה עובד איתו מהבוקר. מה שהוא אומר לך הרי אתה עושה. אתה לא מבין את תפקידך כשר המשפטים. אתה רואה את תפקידך בתוך המפלגה שלך כנושא כליו של מנדלבליט".