חברת הקואליציה יפעת שאשא ביטון, השתמשה בסמכות הוועדה שבראשה היא עומדת ויצאה, באופן נדיר, נגד מדיניות הממשלה. היא החליטה לפתוח את חדרי הכושר והבריכות, וחטפה מתקפות מבית. אחרי שיו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, איים עליה כי דרכה בליכוד הסתיימה, היא משיבה לו בריאיון ששודר הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. לדבריה, היא הייתה מוכנה לשלם בתפקידה כדי לאפשר לבעלי העסקים לשוב לעבוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול ברגע האחרון ראש הממשלה נסוג מההחלטה לפטר את יו"ר ועדת הקורונה שאשא ביטון, על רקע בתגובה לכך שהוועדה החליטה לבטל את החלטות הממשלה על פתיחת חדרי הכושר והבריכות. "הסיבה בעצם לסגירת הבריכות הייתה למונע את ההתקהלות מחוץ למים", הסבירה שאשא ביטון. "זה נכון, אבל בואו נמנע אותן באופן אחר - אכיפה, לא לסגור אותן".

ועדת הקורונה בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
ועדת הקורונה בכנסת | צילום: דוברות הכנסת

רגע אחרי קבלת ההחלטה, ח"כ מיקי זוהר איחל שיהיו לה חיים נעימים והודיע לה שהקריירה שלה בליכוד ובראשות ועדת הקורונה – הסתיימה. כעת היא משיבה: "קודם כל אני מאחלת לי שיהיו לי חיים נעימים ונחמדים ונטולי קורונה". היא הוסיפה: "לא נבהלתי ממיקי זוהר. הוא אמר, ואנחנו עשינו מה שצריך. בעיקר מיקי זוהר צריך להיבהל מאיך שהוא התנהג, לא אנחנו".

יו"ר ועדת הקורונה הסבירה כי ראש הממשלה לא ניהל איתה שיח לוחמני ואמרה: "אני ניהלתי עם ראש הממשלה שיחות מאוד ענייניות ופתוחות, ולא שמעתי אפילו פעם אחת - לא על הדחה ולא על הצהרה לוחמנית".

שאשא ביטון וחברי הוועדה התלבטו בסוגיה במשך כמה ימים, רק אחרי שהבינו שאין למשרד הבריאות שום נתון שמעיד על הדבקה בבריכות שחייה ויש בסך הכול 35 מקרי הדבקה בחדרי הכושר החליטו להפוך את החלטת הממשלה ולהשאיר אותם פתוחים. "אני לוקחת את האחריות עליי, אני לא מסירה אותה לא ממני ולא מהוועדה", אמרה. "אנחנו רואים את הנתונים כל הזמן ואמרנו - אם נראה שיש שינוי מגמה נקבל החלטות אחרות".

על הטענות שנכנעה ללחץ של הלוביסטים של חדרי הכושר היא השיבה: "קשקוש מחלט. אנחנו יודעים מה כובד האחריות על הכתפיים שלנו. אנחנו צריכים לקבל את ההחלטות הנכונות תוך כדי התייחסות למשבר הבריאותי, הכלכלי וההשלכות על חיי החברה והקהילה. צריך לשמור על שפיות חברתית".

ועדת הקורונה (צילום: דוברות הכנסת ועדינה ולמן)
דיון בוועדת הקורונה בכנסת | צילום: דוברות הכנסת ועדינה ולמן

אחרי שבליכוד הגיעו למסקנה שהפיטורים של שאשא ביטון עלולים להיתפס בעת הזו כהתעסקות בחשבונאות פוליטית הם הודיעו שיפעלו לרוקן את ועדת הקורונה מסמכויותיה ולא יעבירו אליה חוקים נוספים. ועדת הקורונה שהוקמה כדי לטפל במשבר - לא תטפל בחוקים הקשורים אליו. "יש לנו הרבה עבודה, הסמכויות שלנו בעינן ונמשיך לשרת את הציבור", הבהירה. "לא מיקי זוהר ולא אחרים יחליטו לאיזו ועדה מגיעים החוקים שצריך לאשר. אם בשביל לשמור על הפרנסה של אלפי משפחות תוך האיזון הנדרש לבריאות אצטרך לשלם מחיר – אני מוכנה לשלם אותו באהבה".