הממשלה לא תכנס פעם נוספת ישיבת ממשלה ביום ראשון הקרוב - זאת לאחר שבשבוע שעבר לא כונסה ישיבת הממשלה בפעם הראשונה מזה שנים. הסיבה המרכזית: המחלוקת בין הליכוד לכחול לבן בנוגע לתקנון הממשלה. כחול לבן מצידה דורשת להעביר את התקנון כדי להבטיח את מנגנון השוויוניות בממשלה. עם זאת הבהירו במפלגתו של גנץ: לא יעוכבו חוקים בנוגע להתמודדות עם מגפת הקורונה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השבוע פרסמנו במהדורה המרכזית כי על רקע המחלוקת סביב סוגיית התקציב שמאיימת להוביל לבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מנהלים מאחורי הקלעים משא ומתן חשאי - שהתקציב הוא רק חלק משני בו. 

בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
נתניהו וגנץ | צילום: דוברות הכנסת

במסגרת המשא ומתן בין נתניהו לגנץ, מבקש הראשון לשנות את שיטת מינוי שומרי הסף - פרקליט המדינה ומפכ"ל המשטרה - ולפרק את הוועדה המקצועית שהייתה אמורה לקום, כך שהכוח יחזור לידי הפוליטיקאים. שנית, מבקש ראש הממשלה הגנה מפני התערבות של בג"ץ גם בחציה השני של הקדנציה, והליכה מיידית לבחירות אם שופטי העליון יחליטו לפסול אותו כראש ממשלה חליפי בשל כתבי האישום העומדים נגדו. 

ההערכה היא שגם הבקשה של נתניהו לפזר את הכנסת במקרה של התערבות שיפוטית בהסכם, נחשבת לכזו שכחול לבן תצליח להסכים עליה בסופו של דבר. ראש הממשלה נתניהו אישר אתמול במהלך ההכרזה על הסכם השלום בין איחוד האמירויות לישראל, כי אכן ישנה התקדמות במגעים עם כחול לבן במטרה למנוע בחירות.