ההודעה ההיסטורית על ההסכם שייחתם בין מדינת ישראל לאיחוד האמירויות בתיווכו של נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ - בתמורה לדחיית תוכנית סיפוח יהודה ושומרון עוררה זעם בקרב מנהיגי המתנחלים: "מכרו אותנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט תקף את נתניהו: ‏"טרגי שהוא לא אחז את הרגע, ולא אזר את האומץ להחיל ריבונות אפילו על סנטימטר של ארץ ישראל, אך הריבונות על שטחי מולדתנו עוד בוא תבוא, ממקום אחר. מצער שנתניהו החמיץ הזדמנות של פעם במאה שנה להחיל ריבונות ישראלית על בקעת הירדן, מעלה אדומים, בית אל ושאר ההתיישבות הישראלית". עם זאת הוסיף, כי הוא "מברך על ההסכם שיתן חותמת רשמית ליחסים הטובים הקיימים עם איחוד האמירויות, ומודה לנשיא טראמפ על פעולתו העקבית למען מדינת ישראל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בטוויטר: "נרמול היחסים עם איחוד האמירויות הוא צעד חשוב, אבל הוא אינטרס שלהם מול אירן כאויב משותף לא פחות משהוא אינטרס שלנו. לא יעלה על הדעת שאנחנו נידרש 'לשלם' בתמורתו בהקרבה של אינטרס חיוני כמו החלת הריבונות ביהודה ושומרון והורדת איום הקמת מדינת הטרור הפלסטינית מסדר היום".

יוסי דגן (צילום: גור דותן, חדשות)
דגן. "כולם מבינים שזה ביטול" | צילום: גור דותן, חדשות

דוד אלחייני, ראש מועצת יש"ע, אמר ל-N12: "אם אכן זה הסיכום, יהיו לזה השלכות מרחיקות לכת לגבי ההתנהלות שלנו". ראש מועצת בית אל, שי אלון, תקף: "עשו על המתנחלים סיבוב. העתיד שלנו נמצא ביהודה ושומרון ובהחלטות אמיצות שיקבלו מנהיגינו. לא בהסכמים שהיום נחתמים ומחר לא שווים את הנייר עליו נכתבו. מכרו אותנו".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף, "כשמדברים על דחייה לכמה חודשים, כולם מבינים שזה ביטול. יש גבול גם לציניות ויש גבול לכמה אפשר לאחוז את עיני הציבור. אם חלק מההסכם זה קומבינה של ביטול הריבונות הרי שנתניהו כורת את הענף של השלטון הפוליטי עליו הוא יושב והאמון של המחנה הלאומי בו. יש גבול לציניות יש גבול להונאה והציבור לא יקנה את ביטול הריבונות תמורת פיסת נייר שלא שווה שום דבר. מצפים שראש הממשלה יעלה בקולו, יתייחס ויודיע שזה לא נכון והוא לא מבטל את הריבונות או עושה קומבינה שכאילו דוחים".

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי הגיב בזעם: "נרמל קודם את היחסים עם עם ישראל. לצד ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות, אי אפשר להתנות אותו בארץ ישראל. ארץ ישראל לא ניתנת למשא ומתן ואני מצר על החלטת ראש הממשלה לוותר על החלת הריבונות. אני דורש ממך, קיים מה שהבטחת לעם ישראל ולמליון המצביעים שלך".