יומיים אחרי שראש הממשלה בישר על הסכם השלום ההיסטורי שנחתם עם איחוד האמירויות, בכירים במפלגת הליכוד העבירו ביקורת קשה על האופן שבו נתניהו מציג את ההסכם ולא אומר לציבור את מלוא האמת אודות הסיפוח שנדחה. במקביל, אותם בכירים בליכוד מפנים חיצי האשמה כלפי הנהגת המתנחלים: "הם הסיבה לכישלון מהלך הסיפוח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אותם בכירים בליכוד מאשימים גם את הנהגת המתנחלים בכישלון הסיפוח. "לא משנה מה הבאנו לשולחן – הם לא היו מרוצים", הם אמרו ל-N12. "הם דאגו להתסיס את האוונגליסטים, 'הבייס' של טראמפ. הם הסיבה לכישלון המהלך, שכן אם לטראמפ אין 'בייס' מרוצה - אז אין לו שום סיבה פוליטית להסכים למהלך כזה שמסבך אותו עם הקהילה הערבית המתונה".

מנגד, המתנחלים מאשימים את נתניהו בכך שהתחייב להקמת מדינה פלסטינית – במקום לעמוד במילתו ולהחיל ריבונות. "יש רק אדם אחד במדינת ישראל שיכול להביא את הריבונות וזה ראש הממשלה - הוא הוליך אותנו שולל לכל אורך השנה האחרונה", כך אמר יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני ב"פגוש את העיתונות" הערב. "נחליף אותו. יש שורה של אנשים בליכוד שלא פחות טובים ממנו".

אלחייני המשיך לתקוף את נתניהו: "אני לא יודע מה קורה איתו, זה לא אותו בן אדם שאני מכיר, משהו עובר עליו. אני לא יודע מה המניעים שלו. יכול להיות שאין לו אומץ פוליטי ומנהיגותי. אני יודע רק דבר אחד – יש פה הזדמנות היסטורית והוא היה צריך לקחת אותה בידיים ולהביא את הריבונות בלי שום מדינה פלסטינית".

באיחוד האמירויות מצפים לתייר הישראלי

בדומה להתלהבות הרבה בישראל, גם באיחוד האמירויות קיבלו בהתרגשות את הבשורה על ההסכם ההיסטורי עם ישראל – "הסכם אברהם" כפי שהם מכנים אותו. תושבים רבים הביעו תקווה שבקרוב יגיעו מטיילים רבים מישראל, ומדגישים שהסכם השלום הוא קודם כל אינטרס שלהם.

"כולנו כאן באיחוד האמירויות חוגגים את ההסכם הזה, מברכים עליו ומעודדים את המדינות האחרות לכונן שלום שכזה", סיפר אחד מהתושבים.

ג'אבר בן שאנן, תושב אבו דאבי, הוסיף: "אנחנו שמחים במצב הזה עבור שייח' מוחמד בן זאיד. אנחנו תומכים בו בכל פעולה שיעשה מול ישראל."

אנואר גרגאש, השר לענייני חוץ באיחוד האמירויות, ציין: "אין ספק ש-70 שנה של היעדר תקשורת עם ישראל לא הובילו אותנו לשום מקום. אני חושב שאנחנו צריכים לעבור לשיטת פעולה חדשה – אנחנו יכולים לא להסכם איתכם על נושאים פוליטיים, אבל אנחנו יכולים לפעול יחד בנושאים שאינם פוליטיים".

ירון שניידר השתתף בהכנת הידיעה.