לא מתנצל: בשיחה עם N12, נתן אשל, מי שנחשב למקורבו ואיש אמונו של נתניהו, סירב להתנצל על הדברים שפרסם הבוקר לפיהם הציבור – הוא האחראי לעלייה בתחלואה, ואין אחריות לממשלה. "אדם לא שומר על עצמו, אז איך אפשר לשמור עליו?", שאל. "אין קשר להנחיות של משרד הבריאות". הערב נתניהו הגיב לפרסום ואמר: "הדברים שאמר נתן אשל הם על דעתו בלבד ואינם מקובלים עליי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתחילת השיחה אשל נשאל כיצד הוא מגיב לטענות שהוא מנותק מהעם, אשל ענה בקצרה: "טוב, אז אני אתחבר בחזרה". בהמשך, הדגיש שאמר שהאשמה על העלייה בתחלואה היא על הציבור הרחב, ולאו דווקא על בעלי העסקים.

מיד לאחר מכן אשל הסביר את ההיגיון שעמד מאחורי האמירה שלו. "איפה שאני כרגע, אני רואה אנשים בלי מסכות", סיפר. "כמו שאני רואה אנשים שמקבלים דוחות על מהירות או על מעבר באור אדום, אז אין פלא שיש תאונה. הממשלה לא אשמה שמישהו עובר באור אדום".

"אם בציבור היו שומרים על ההנחיות, המצב היה בסדר", חזר אשל על הטיעון הבסיסי שלו. "אי אפשר לא לשמור על ההנחיות, לעשות מסיבות ואחר כך להתפלא שיש תחלואה. לעלייה בתחלואה, אין קשר להחלטות הממשלה, אלא רק לשמירה על ההנחיות".

מוקדם יותר היום שלח אשל הודעה לכתבים בה הדף את הביקורת שנשמעת כלפי הממשלה בעניין ניהול משבר הקורונה: "אחוז גבוה של הציבור שלא נשמע להוראות שלא חובש מסיכה, שחוגג במועדונים ועל הגגות, בים ובמקומות ציבוריים אחרים אשם במצב".

מקורבו של ראש הממשלה השווה את המצב הנוכחי לפתגם "לא העכבר גנב, אלא החור גנב" - ובכך הסיר אחריות ממקבלי ההחלטות וגלגל אותה אל האזרחים. אשל אף תקף את בעלי העסקים: "הממשלה רצתה לעזור - אך הם לא נשמעו לכללים, עכשיו כולנו נשלם את המחיר הכלכלי והאישי".