ההצעה לחקור את הפרקליטות נדחתה ברוב גדול: הצעתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת תחלואי המערכת המשפטית נדחתה היום (רביעי) בהצבעה במליאת הכנסת. 47 ח"כים התנגדו להצבעה ובהם חברי כחול לבן, זאת לעומת 6 ח"כים בלבד שתמכו בה - בהם הח"כים שלמה קרעי ואריאל קלמר מהליכוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למעט קרעי וקלנר, רובם הגדול של חברי הליכוד לא נכחו כלל במליאה - מה שהוביל לדחיית ההצעה. כמותם, נעדר מההצבעה גם יושב ראש המפלגה שהגישה את הצעת החוק המדוברת, ח"כ נפתלי בנט, זאת מאחר ונכח בדיון של קבינט הקורונה האלטרנטיבי שהקים. שותפתו לימינה, ח"כ אייילת שקד, נכחה במליאה והצביעה בעד. 

"אתם מפחדים ממנדלבליט ונותנים לו לנהל את המדינה", אמר ח"כ סמוטריץ' בנאומו במליאה, "אתם מפחדים מניסנקורן ונותנים לו להיות ראש הממשלה האמיתי, לא זה החלופי, אלא זה האמיתי שכולכם סרים למרותו. אתם מפחדים מהנשיאה חיות, ונותנים לה שוב שוב לפסול כאן חוקים, לפגוע בביטחון ובמאבק בטרור ובאופיה היהודי של המדינה. אתם מפחדים משי ניצן וחבריו בפרקליטות ולכן חוץ מלעשות רוח, מאפשרים להם להמשיך לשקר ולטייח, ולתפור תיקים אפילו לראש הממשלה ולא עושים כלום". 

"ואם גם אחרי החשיפות המטלטלות של עמית סגל ואראל סגל וקלמן ליבסקינד אתם עדיין יושבים כאן מפוחדים ולא תומכים בהצעה כל כך צודקת, כל כך אלמנטרית, אז כנראה מגיע לכם, מגיע לך ראש הממשלה", הוסיף סמוטריץ', "
אבל, זה לא מגיע לציבור הישראלי. זה לא מגיע למצביעי הימין שכל פעם מצביעים ימין ומקבלים שמאל. להם מגיע משהו אחר!".