מצפצפים על ההנחיות: יועצו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראובן עזר, הגיע לערוך קניות בסופרמרקט במבשרת ציון בעת שהיה אמור לשהות בבידוד - כך פרסמה היום (שני) נעה לנדאו ב"הארץ". אתמול הוגשה תלונה נגד יועץ המדיה של נתניהו, טופז לוק, בגין הפרת בידוד בירושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בפעם השנייה בתוך שלושה ימים בהם יועצו של נתניהו מפר את הנחיות משרד הבריאות. בפעם הקודמת הוא הפר את ההנחיות המיוחדות שהוטלו על המשלחת שיצאה לארה"ב להשתתף בטקס חתימת הסכם השלום בבית הלבן. בעקבות כך, הוא נקרא לסדר וקיבל נזיפה, אך לפי הדיווח הנזיפה ככל הנראה לא עזרה והוא הפר את ההנחיות שוב.

לפי ההנחיות שניתנו לעזר וליתר חברי המשלחת שליוותה את נתניהו בנסיעתו לארה"ב, רק היום צפויה להסתיים תקופת הבידוד שלהם, בכפוף לקבלת תוצאות שליליות לבדיקות שנערכו להם והודעה על שחרורם. ל-N12 נודע כי בית העסק שבו ביקר עזר הוא "סופר זמיר" במבשרת ציון, והוא נצפה במקום ביום שישי ב-11:35.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי בבירור שהתקיים מול עזר הוא ציין שהודעת משרד הבריאות על שינוי כללי הסגר ומעבר לבידוד, הגיעה רק בשעת לילה מאוחרת ביום חמישי. הוא לא התעדכן ומצר על כך. עוד נמסר כי "עזר נקרא לסדר על ידי הממונים עליו כדי שמקרים כאלה לא יישנו".

כאמור, זהו מקרה ההפרה השני של גורם בסביבת נתניהו שנחשף ביממה האחרונה: בתיעוד שהופץ אמש ברשתות החברתיות נראה יועצו טופז לוק מחוץ למעון רה"מ בזמן ההפגנה שהתרחשה במקום. לדברי המפגינים, יועציו של נתניהו הגיעו למקום כדי לתעד מפגיני "הכחשת קורונה" שנשתלו לכאורה בתוך ההפגנה. 

בעקבות התיעוד הוגשה נגד לוק תלונה במשטרה. מהליכוד נמסר בתגובה כי "טופז לוק הגיע לבצע בדיקת קורונה בירושלים על פי ההנחיות שקיבל ממשרד הבריאות עם שובו מהמשלחת לוושינגטון, ולאחר מכן שב לביתו".

יועץ ראש הממשלה טופז לוק (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
יועץ המדיה טופז לוק לצד רה"מ נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90