דרעי לא ערב לקיום הרוטציה: 4 חודשים מאז שממשלת נתניהו-גנץ החלה את כהונתה - ממשלת חילופים שנקבע שהשניים יעמדו בראשה, כל אחד בתורו - מי ששימש כשושבין העיקרי של ההסכם מתנער מהתחייבות שסיפק לכאורה לגנץ, שאמור להיכנס לתפקידו כראש ממשלה בעוד קצת יותר משנה, ב-17 בנובמבר 2021.  

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"שר הביטחון, מר בני גנץ, לא חתם איתי על שום הסכם", אמר דרעי בריאיון לעיתונאי ישי כהן מאתר "כיכר השבת". יו"ר ש"ס הבהיר: "זה ברור שאני דחפתי ואני לחצתי ואני אמרתי שזו הממשלה הנכונה, אני לא הייתי שותף להסכם, אני הייתי שותף רק כשיש בעיות בין שני הצדדים והיה נתק אז הייתי צריך לנסות לאחות את כל ההסכם שהם עשו ביניהם, את כל המבנה הזה של ראש ממשלה חלופי ולא חלופי". 

כשדרעי נשאל האם נתן ערבות לבני גנץ שיכהן כראש ממשלה כעבור 18 חודשים מרגע חתימת ההסכם, כפי שנקבע בין הצדדים, השיב: "נכון, אמרתי שאנחנו נעשה הכל, אנחנו מעוניינים שהממשלה הזו תמשיך ואנחנו עושים את זה, עובדה שלא היינו בבחירות. ערבות זה לחתום, ערבות זה להתחייב, אף אחד לא טוען כאן לערבות...". 

דרעי התחייב: "נתתי לגנץ את כל הערבויות שההסכם יתקיים"  

אלא שבריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח שנערך בדצמבר 2019, ימים לפני שהוכרזה מערכת הבחירות השלישית בתוך פחות משנה, יו"ר ש"ס דיבר אחרת. אז עוד דובר על מתווה לפיו נתניהו יכהן ראשון כראש ממשלה במשך חצי שנה, ולאחר מכן גנץ ייכנס לתפקיד.  

"אם גנץ ייתן תשובה חיובית לנושא של חצי שנה, אני נתתי את כל הערבויות שזה יתקיים ואם לא יתקיים אנחנו ש"ס נתמוך בגנץ", הבהיר אז דרעי בריאיון, "אמרתי לו את הדבר הזה. יש את כל הביטחון. מצאנו גם דרך בחקיקה שאם צד אחד מפר, הצד השני מקבל את חצי השנה בחזרה".