הצעה להעלאת קצבת הנכות נדחתה היום (רביעי) בהצבעה בכנסת, כש-37 התנגדו ורק 35 תמכו. בין המתנגדים – שר הרווחה איציק שמולי ממפלגת העבודה. אחרי נפילת ההצעה אמר שמולי: "קצבת הנכות תועלה בתקציב הקרוב" - אך לפני 3 שנים הוא נשמע אחרת לגמרי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שמולי אמר היום: "כפי שהתחייבנו קצבת הנכות תועלה בתקציב הקרוב ואיתה גם התמיכה לילדים נכים, נכים מונשמים, נכים מבוגרים ועוד. גם הדיסריגרד יועלה משמעותית ויאפשר למי שמסוגל לעבוד לשפר משמעותית הכנסתו מבלי לפגוע בקצבה. המחויבות שלי ברורה והיא תמומש בקרוב מאוד עד תום לשביעות רצון ציבור הנכים".

כשהצביע בעד הצעה דומה מספסלי האופוזיציה בספטמבר 2017, אמר שמולי לאחר שההצעה נדחתה: "הנכים יוצאים להפגין יום יום והדרישה שלהם ברורה ופשוטה: להצמיד את קצבת הנכות לשכר המינימום. המהלך הזה לא יאפשר לאף אחד רווחה גדולה מדי, אלא בסך הכל רווחה וקיום מינימליים".

שמולי הוסיף אז: "הדרישה הלגיטימית נתקלת בשבועות האחרונים בחומה של אטימות ורוע מצד הממשלה, שמתעללת בנכים. כבר שלושה חודשים היא מטרטרת, משפילה ומבזה אותם, ובעיקר משקרת להם שהיא מניחה מתווה אחר מתווה - ובסופו של דבר נסוגה מכל ההצעות. הממשלה הזו רואה בנכים נטל, כמו סמרטוטי רצפה ברחובות, בלי טיפת רגש. אף אחד לא עושה להם טובה והם דורשים את מה שמגיע להם".

חברת הכנסת קארין אלהרר מ"יש עתיד", שהגישה את ההצעה, אמרה היום: "לפני כמה שבועות חבר הכנסת מיקי זוהר הזדעק שאנחנו רוצים להפוך את ראש הממשלה ל"נכה כלכלית". אסביר לו מהו נכה כלכלית: אלו שמשתכרים רק מקצבת נכות, שכבר סוכם שיקבלו העלאה והיא לא מגיעה אליהם. כי הממשלה לא מקיימת את הצעת החוק שהיא עצמה הצביעה עליו לפני למעלה משנה".