ברקע התחקיר של עמית סגל ששודר השבוע ולקראת הסגר ההדוק המסתמן בחגים, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה העניק הערב (שבת) ריאיון לרינה מצליח בפגוש את העיתונות. בנוסף, הגיע לאולפן גם שר המשפטים אבי ניסנקורן מכחול לבן וענה בין השאר אם יתמוך בפסקת התגברות לעניין ראש ממשלה חליפי: "חד משמעית לא. אנחנו שומרים על הדמוקרטיה ושלטון החוק, לא עושים פסקת התגברות בנושא ספציפי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"שי ניצן לא שכנע אותי, הוא גם לא דובר אמת בהרבה דברים. ודי לחכימא", התייחס השר אוחנה לריאיון של פרקליט המדינה לשעבר בעקבות הטענות שהועלו נגדו בתחקיר שפורסם. "האמירה שלו שזה לא הזמן לחקור משהו שיכול לפעול נגד מערכות אכיפת החוק כי זה משרת את מי שרוצה לתקוף, כך בדיוק זה קשור לתיקי נתניהו. זה מערכות מושחתות, עמדו בראשן אנשים מושחתים. אני באתי כדי לחשוף ולתקן". 

בהמשך, כשנשאל אם אין טעם לפגם בקרב שמנהל נתניהו נגד הפרקליטות כראש ממשלה וכנאשם כאחד, ענה: "מאז הקדנציה הראשונה של נתניהו יש ראש ממשלה שלא נחקר? נתניהו ואחריו ברק ואחריו שרון ואחריו אולמרט. הגשת כתב אישום נגד נבחר ציבור, בוודאי ראש ממשלה היא פיגוע בדמוקרטיה, סיכול רצון הבוחר. הפרקליטות ומערכות אכיפת החוק היו צריכות להיות נקיות מכל רבב".

בהתייחס לתפקיד המשטרה באכיפת ההנחיות והעלייה בתחלואה אמר אוחנה: "המשטרה פועלת כמעט עד קצה גבול היכולת, הקימו מנהלת אכיפה לאומית, אלפי שוטרים שעוסקים אך ורק באכיפת קורונה. אבל הציות האזרחי איננו גבוה ולכן התוצאות שאנחנו רואים בתחלואה. יש שוטרים שעוסקים גם בפשיעה, וגם במאבק בטרור, וגם בתנועה. אף אחד לא אמר שעוצרים רק רוצחים".

"המשטרה מפזרת חתונות גם בהפעלת כוח, גם בחלוקת דוחות, לא רק על מסכות, גם למארגנים, היא עושה את זה כל הזמן. אבל הציבור איננו נשמע להנחיות כי פוליטיקאים אומרים לו לא להישמע, ובאולפנים אומרים שאין קורונה".

שר המשפטים ניסנקורן הגיב גם הוא לסערה שהתחוללה מאז שידור התחקיר ולהתייצבותו לצד שי ניצן. "יש הסתה פרועה נגד בתי המשפט, היועמ"ש, הפרקליטות ועכשיו שר המשפטים. זה הסתה מרה"מ ומטה", אמר. "אנחנו באנו בשביל מדינת ישראל, בשביל האזרחים. התפקיד שלי לדאוג לעצמאות בתי המשפט והפרקליטות". 

"הנושא של אלקיעאן זו פרשה כואבת במדינת ישראל", הוסיף שר המשפטים. "האירוע שקרה לא היה בשליטתו של שי ניצן. השאלה אם יעקב אל קיעאן באמת היה מחבל או לא, אני אומר שהוא לא היה מחבל. זה לא קרה, מי שעשה את זה באותו ערב ולמחרת זה היה ארדן, המפכ"ל ונתניהו - לא שי ניצן. האירוע הטראגי הזה שלא אלקיעאן קשור לתיקי נתניהו? אין שום קשר".

"יש אירוע של אל קיעאן שהוא אירוע כואב, צריך לטפל בו, צריך לסגור את המעגל, ויש אירוע אחר של תיקי נתניהו שיש ניסיון מתמיד לעשות הסתה פרועה נגד מערכת שלטון החוק. זה לא רק נגד השלטון, זה נגד הדמוקרטיה. יש פה אירוע, באירוע הזה יש לי בתור שר משפטים תפקיד ברור. כשאני שומע את השר לביטחון פנים מדבר על שחיתות במערכת, זה לא נכון, השחיתות בפוליטיקה".

ניסנקורן תקף השבוע את חבריו לממשלה מהליכוד שקראו לחקור את הפרקליטות בעקבות שידור התחקיר ממנו עלה חשד לטיוח לכאורה של מעשי חוקרים בתיקי נתניהו. ויכוח חריף התפתח בין ניסנקורן ליו"ר הכנסת יריב לוין ולשר דודי אמסלם. "ההצעה לחקור את הפרקליטות היא שבירת כללים וכלים, וכך רואה את זה גנץ", אמר השר ניסנקורן מעל דוכן המליאה. "הליכוד צריך להחליט אם הוא בשותפות או מאבק מתמשך. יש הבדל בין ביקורת להסתה".