כחול לבן היא האופוזיציה בתוך הקואליציה - בסוף השבוע הזה ניסה ראש הממשלה להעביר את איסור ההפגנות בתקנות חירום, ברגע האחרון זה נדחה, אבל לאור הירידה בסקרים - ובימים של חשבון נפש - האם השותפות עם נתניהו היתה נכונה? ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התראיין הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" והשיב על השאלות הקשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון מהבידוד שבו הוא נמצא, התייחס גנץ לנושא המחאות ואמר: "הייתה החלטת ממשלה שתורגמה לדבר חקיקה והועברה לכנסת כפי שראוי שיקרה במשטר דמוקרטי. לצערי הליכוד פעל בשביל לשבש את החקיקה שהממשלה שהוא חלק ממנה העבירה וניסה להעביר תקנות לשעת חירום ולאסור הפגנות לאורך כל התקופה. היו ארבע הסתייגויות שאני לא מוכן לאחת מהן".

כשנשאל אם כחול לבן "בלעו תרגיל" של נתניהו כפי שטען השר יזהר שי, השיב: "לא כך כך מהר אני בולע כל מיני דברים, יש שם סמכויות יתר שאני לא מוכן וחוסר איזון בין הכנסת לממשלה שאני לא מוכן. אני לא מוכן לתקנות לשעת חירום כשיש ממשלה מתפקדת, היועץ המשפטי לממשלה אמר שזה לא חוקי".

"כחול לבן תמשיך לנהוג בראייה ממלכתית", הצהיר. "אנחנו מבינים את חומרת המצב, שיש צורך בסגר, שבעידן הזה קריטי שכולם יורידו טון. שימחו בהתאם לחוק ונוכל לצאת לדרך חדשה ושנפסיק להתקוטט אחד עם השני. שנדאג לכלכלה ולחברה ולא לאיש אחד - לא באתי לדאוג לנתניהו, אלא למדינת ישראל".

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה (צילום: N12)
גנץ מתנגד להגבלת ההפגנות | צילום: N12

כשנשאל אם טעה בכניסה לממשלה השיב: "נכנסתי לממשלת האחדות הזאת בראשות כחול לבן מתוך הבנה שבעת החירום צריך ממשלת אחדות. לא נכנסתי על מנת לקדם אינטרסים אישיים, היה לי ברור שאשלם מחיר אישי כואב. כל פעם שאני עושה משהו לטובת המדינה אני חושב שאני מרגיש על זה בסדר".

לקראת יום הכיפורים אמר גנץ: "אני רוצה לבקש סליחה מהציבור בישראל אני לא חושב שאנחנו נותנים שירות מספיק הומוגני אלא עוסקים יותר מדי בריבים פוליטיים. היינו צריכים להיות מזמן אחרי תקציב, אני מקווה שבתקופה הקרובה נוכל לעצור את עצמנו, להבין שחייבים לשרת את כל אזרחי ישראל, יש פה אזרחים שמגיע להם שירות, עדיין יש המון מה לעשות".

על הפרת ההבטחה לא לשבת עם נתניהו אמר: "לא הייתה לנו אלטרנטיבה אחרת, בואי לא נבלבל בעובדות. הייתה מציאות אחרת, אזרחי ישראל כועסים. אני מקבל את הכעס באהבה, אני צם ומתבודד בחדרי".