השר לענייני ירושלים ומורשת רפי פרץ עדכן אמש (שבת) בחשבון הטוויטר שלו כי אובחן כחולה קורונה. "עם צאת השבת התברר לצערי כי יצאתי חיובי לבדיקת קורונה שעשיתי ביום שישי", כתב פרץ. "מרגיש כרגע טוב ומאחל רפואה שלמה לכל חולי ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שעה קלה לאחר הודעתו של רפי פרץ, הודיעה המשטרה כי מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, נאלץ להיכנס לבידוד לאחר שנפגש במהלך השבוע האחרון עם השר שאובחן כחולה קורונה. סגן מפקד המחוז, תת-ניצב אלי כזרי, יחליפו בזמן הבידוד. כמה דקות לפני שנכנס לבידוד, שהה ניצב ידיד בהפגנה, סמוך למעון של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב בלפור.

ביום רביעי נודע כי מנכ"ל משרדו של פרץ, אבי כהן, אובחן כנשא של הנגיף. ביום רביעי הוא שהה בכנסת וביום שני נאם במליאה. בשל כך נכנס השר פרץ לבידוד.

השר להשכלה גבוהה ומשאבי המים זאב אלקין הודיע גם הוא כי בעקבות פגישתו עם השר פרץ ייכנס לבידוד למשך שבוע ימים. "כרגע קיבלתי הודעה ממשרד הבריאות שעלי להיכנס לבידוד לשבוע הקרוב", כתב השר בחשבון הטוויטר שלו, "לאור העובדה שהשר רב רפי פרץ התגלה כחולה קורונה והייתי, כמו עוד מספר שרים, יחד איתו באותו חדר ביום ראשון הקודם במהלך ישיבת הממשלה. החלמה מהירה לעמיתנו השר רב רפי פרץ ולכל חולי ישראל!"

ביום שני התברר שאחד מיועציו של פרץ נושא את נגיף הקורונה. הפעם האחרונה שבה שהה היועץ עם השר הייתה ביום שלישי שעבר. כמו כן, נכנסו לבידוד יועצים נוספים ועובדי משרד אשר באו במגע עם אותו יועץ.

מוקדם יותר הערב הודיעו בכנסת כי חברי הכנסת אבי דיכטר, אסנת מארק ואלי כהן, וכן שלושה מיועציהם, נכנסו לבידוד ביתי לנוכח חשיפתם לחולה מאומת בנגיף הקורונה שנפגש עימם בכנסת ב-27 ביולי.

נציגי משרד הבריאות פנו לחברי הכנסת וליועצים, עדכנו אותם בפרטי החקירה ובמקביל עדכנו בממצאים את קצין הכנסת ניצב יוסף גריף. בידודם של חברי הכנסת והיועצים צפוי להסתיים ב-10 באוגוסט.