נתן אשל, איש אמונו ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יצא הבוקר (רביעי) להגנתה של הממשלה - והדף את הביקורת שנשמעת כלפיה בעניין ניהול משבר הקורונה. "אחוז גבוה של הציבור שלא נשמע להוראות שלא חובש מסכה, שחוגג במועדונים ועל הגגות, בים ובמקומות ציבוריים אחרים אשם במצב", כתב אשל לעיתונאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מקורבו של ראש הממשלה השווה את המצב הנוכחי לפתגם "לא העכבר גנב, אלא החור גנב" - ובכך הסיר אחריות ממקבלי ההחלטות וגלגל אותה אל האזרחים. אשל אף תקף את בעלי העסקים: "הממשלה רצתה לעזור - אך הם לא נשמעו לכללים, עכשיו כולנו נשלם את המחיר הכלכלי והאישי".

אמירתו של אשל מגיעה ימים ספורים לאחר התבטאותו המסעירה של השר הנגבי שטען כי "זה חארטה שלאנשים אין מה לאכול". הנגבי עורר את זעמם של אזרחים רבים - שחלקם אף הגיעו להפגין מתחת לביתו. בסוף השבוע האחרון הנגבי התנצל על דבריו, ונתניהו גם גינה אותם מבלי לנקוב בשמו.

הפגנה מחוץ לביתו של צחי הנגבי
הפגנה מתחת לביתו של השר הנגבי | צילום: N12

אמש פרסמנו במהדורה המרכזית את עשרת הכשלים של ממשלת הקורונה. מחדלי הממשלה נעים בין חוסר יכולת לנהל מערך בדיקות בטווחי זמנים אפקטיביים, למסד נתונים חסר שנובע ממחסור בחקירות אפידמיולוגיות כך ששרשראות ההדבקה אינן נקטעות מהר מספיק, ועד לדוגמאות שבהן חברי הממשלה עצמם לא יישמו את ההנחיות המחייבות.