תישאר בראשות הוועדה? יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא ביטון, הבהירה היום (ראשון) כי היא תמשיך לקבל החלטות על בסיס נתונים ולא לפי קריטריונים אחרים. בהודעה שפרסמה בעקבות דיווחים, ובהם ב-ynet, על פשרה שתמנע את הדחתה, הצהירה שאשא-ביטון כי בהחלטותיה "אין עניינים אישיים, וכך יימשכו הדיונים כל עוד אני בתפקיד". נציין כי ל-N12 נודע שבשלב זה אין מגעים בינה לבין יו"ר הקואליציה מיקי זוהר או נתניהו, וכן שלא הודיעו לה על כל פגישה עם השניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בוועדת הקורונה מקיימים דיונים ענייניים, מעמיקים ושקופים לציבור ולטובתו", אמרה שאשא-ביטון. "אנחנו מקשיבים לעמדות הממשלה, אנשי המקצוע, בעלי עסקים ונציגי הציבור ובוחנים את הדברים תוך שמירה על האיזון שבין התועלת הרפואית אל מול הנזק הכלכלי חברתי של כל החלטה".

"הנתונים היו ויישארו אבן יסוד בקבלת ההחלטות ואמשיך לעמוד על חיוניותם. אני מברכת על כך שיותר ויותר גורמים מביעים את הסכמתם עם הדרך. אני בעד הבריאות, הכלכלה והחברה ואך ורק נגד הנגיף. אין עניינים אישיים. כך ניהלתי עד עתה את הדיונים וכל עוד אכהן בתפקיד, אמשיך באותם ערכים". 

נציין כי יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר הודיע לשאשא-ביטון על הדחתה בשבוע שעבר כחלק מן הסנקציות על חברי ליכוד שלא יישרו קו עם מדיניות הממשלה. עם זאת ההדחה טעונה את אישור ועדת הכנסת שבה חברים גם אנשי כחול לבן. 

הכוונה להדיחה עוררה ביקורת רבה בציבור, שהוקיר את פעילותה של שאשא ביטון בוועדה למען בעלי העסקים והציבור הרחב.