היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט תקף היום (שני) את נתניהו בנאום חריף: "מתנהל קמפיין שנועד להטיל דופי בעבודתי, אני אטום לרעש". היועמ"ש התבטא גם נגד השר אוחנה ואמר שדבריו מהווים איום על הדמוקרטיה במדינת ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך טקס הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה של משרד המשפטים, היועמ"ש מנדלבליט אמר בנאומו שפרקליטות המדינה חוותה טלטלה לא פשוטה, בהתייחסו לכך שהם עובדים ללא פרקליט מדינה בפועל. "4 המשנים עושים עבודת קודש למען ייצוג מיטבי של המדינה. העקרונות היסודיים שלאורם אנו פועלים: הגנה על הדמוקרטיה, הגנה על זכויות אדם ושמירה על מנהל תקין".

ד"ר מנדלבליט אמר שמבחינה זו, השנה הזאת העמידה אתגרים משמעותיים וטען שגורמים בעלי עניין מנהלים קמפיין נגדו. "בזירה הציבורית והפוליטית וברשת, מתנהל קמפיין שנועד להטיל דופי בעבודתי ובעבודת הפרקליטות. אלה שמחוללים את הקמפיין מקווים שזה ישפיע על ההחלטה שלנו. טעות גדולה בידם. אנחנו אטומים לרעשים מבחוץ". 

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לאמירתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה "הגשת כתב אישום נגד נבחר ציבור היא פיגוע בדמוקרטיה": "עצם העלאת הטענה הזו, שלפיה יש מי שנמצאים מעל החוק וצריכים להיות מוגנים מפני מרותו של המשפט הפלילי, היא הפיגוע בדמוקרטיה".

שני ההרוגים באירוע (צילום: באדיבות המשפחות, רויטרס)
צילום: באדיבות המשפחות, רויטרס

בנאומו אמר מנדלבליט כי הפרסומים האחרונים אודות כשלים כביכול של הפרקליטות רצופים בשקרים. לדבריו, חלק מהפרסומים מתייחסים לטענות שקרובות כביכול יותר לתיקי ראש הממשלה, וחלקם לא נוגעים לתיקים בשום דרך שהיא, ובכל זאת נעשה ניסיון להציג אותם כאילו הם קשורים לכך. 

את הדיווח שפרקליטות המדינה קבעה כביכול שיעקוב אבו אלקיעאן שנהרג מירי שוטרים באירוע הריסת בתים באום אל-חיראן הוא מפגע, בגלל הטיפול בתיקי ראש הממשלה, כינה מנדבליט "שקר וכזב". "הניסיון לעקוף את המוסדות המוסמכים חותר תחת עיקרון השוויון בפני החוק המהווה עיקרון בסיסי בדמוקרטיה", אמר היועמ"ש.