הקרב על הריבונות עולה מדרגה: על רקע ההכרזה לפיה מהלכי הסיפוח יידחו בשל הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות, שדולת ארץ ישראל בכנסת הודיעה היום (שישי) שתקיים בשבוע הבא כנס מיוחד. הכנס שיתקיים תחת הכותרת "ארץ ישראל לא בהמתנה" מובל בין היתר, על ידי חבר מפלגתו של ראש הממשלה – חבר הכנסת חיים כץ: "אסור לנו לזנוח את העקרונות האל זמניים של הרחבת ההתיישבות היהודית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השדולה בראשות חברי הכנסת כץ ובצלאל סמוטריץ החתימה עד כה 43 ח"כים על דף עקרונות, בו דרשו להחיל ריבונות והביעו התנגדות מוחלטת להקמת מדינה פלסטינית ולמסירת שטחים. בנוסף, רוב חברי הממשלה נרשמו כמי שתומכים בשדולה וצפויים להגיע אף הם לכנס ביום שני.

במהלך הכנסת צפויים חברי השדולה לדרוש את חידוש תנופת הבניה והפיתוח ביו"ש ובירושלים, בדגש על הישובים שהוגדרו בתכנית טראמפ כ"מובלעות". בנוסף תיערך לפרויקט רחב-היקף של השוואת החקיקה ביו"ש, בכל תחומי החקיקה שהכנסת תקדם.

חיים כץ (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
חיים כץ | צילום: יונתן זינדל פלאש 90

ח"כ חיים כץ: "לצד האתגרים הכלכליים והביטחוניים הרבים שניצבים לפתחנו, אסור לנו לזנוח את העקרונות האל זמניים של הרחבת ההתיישבות היהודית והחלת הריבונות הישראלית על כל חלקי ארץ אבותינו. נפעל להגדרת דרכי פעולה ברורות למימוש החזון הלאומי, מתוך מטרה להביא לשינויים מיידים בשטח. אני גאה לקדם משימה לאומית זו ושמח על התמיכה הרחבה למטרות השדולה בכנסת".

בצלאל סמוטריץ' בכנס רבני הלל (צילום: החדשות 12)
בצלאל סמוטריץ' בכנס רבני הלל | צילום: החדשות 12

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "לפני ארבע שנים שמנו בשדולת ארץ ישראל את חוקי הריבונות על שולחן הכנסת. הובלנו את השיח הזה עד שהוא הפך לנושא מרכזי במערכות הבחירות האחרונות. שדולת ארץ ישראל תמשיך להוביל סדר יום לאומי של החלת ריבונות ופיתוח ההתיישבות בכל מרחבי ארץ ישראל. אני מודה לשותפי ח"כ חיים כץ על ההרתמות ומאמין שיחד נמשוך את ממשלת ישראל לעשייה לאומית וציונית".