ברקע המשבר הפוליטי, ולאחר שראש הממשלה נתניהו החליט לקבל את מתווה הפשרה של ח"כ האוזר לדחיית העברת התקציב – השר לענייני מודיעין אלי כהן התייחס היום (שני) לשורה של נושאים שבמחלוקת בין שתי מפלגות השלטון, וביניהן סוגיית מינויי הבכירים. "הליכוד צריך להיות מעורב במינויים, יש למנות אנשים שיקדמו את המדיניות שלנו", אמר בריאיון לתוכנית "שבע תשע" ברדיו 103FM.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש התקדמות משמעותית", אמר לקראת ההצבעה במליאה בקריאה שנייה ושלישית על דחיית אישור תקציב המדינה ב-120 יום – לאחר ההחלטה הלילה בוועדת הכספים. "זאת ההחלטה הנכונה עבור מדינת ישראל בעת הנוכחית".

השר כהן הבהיר כי לדעתו, על סיעתו להתערב במינויי ראשי מערכת אכיפת החוק – היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה והמפכ"ל. "אנחנו חושבים שהליכוד בהחלט צריך להיות מעורב במינויים", אמר. "צריך למנות אנשים שיקדמו את המדיניות, אני לא חושב שצריך להתנצל על זה. לשם כך נבחרנו – ולא על מנת שהפקידות תקבע".

"לא מדובר במינויים פוליטיים, יש לבחור את האנשים המקצועיים ביותר", הבהיר. הוא הדגיש כי "אנחנו רוצים אנשים שיזדהו עם הערכים שלנו".

כהן הוסיף כי "לא ועדת גולדברג היא זו שצריכה להחליט על מינויי הבכירים, לא הם נבחרו: את היועץ המשפטי לממשלה צריך לבחור שר המשפטים ואת המפכ"ל צריך לבחור השר לביטחון פנים".

שר המשפטים אבי ניסנקורן
"היינו מעדיפים מישהו אחר כשר המשפטים". ניסנקורן | צילום: אלעד מלכה

בעניין המחלוקות בין כחול לבן לבין הליכוד הסביר: "חוסר האיזון בממשלה הזו פועל לטובת כחול לבן". לגבי שר המשפטים אבי ניסנקורן, שעומד במרכז ההתקפות מצד ראש הממשלה נתניהו והליכוד בימים האחרונים, אמר כהן: "היינו שמחים לראות מישהו אחר שהוא לא ניסנקורן כשר המשפטים".

לסיכום אמר: "צריך לנצל את 120 הימים האלה להגברת האמון ושיתוף הפעולה בין הצדדים. אזרחי ישראל קמו ליום שבסיומו ככל הנראה תוסר עננת הבחירות".