עימות בין חברת הכנסת מהליכוד אסנת מארק והזמרת אחינועם ניני התפתח במהלך ריאיון במהדורה ראשונה היום (ראשון). ניני נשאלה בריאיון על מטרתן של ההפגנות בלפור, שבהן השתתפה בשבוע האחרון. מארק לא אהבה את תשובותיה וטענה שאמנם המדינה מצויה במשבר בריאות וכלכלי, אך ההפגנות יוצרות קרע בעם. במהלך השיחה קטעו מארק וניני את דבריהן זו של זו, ובשלב מסוים הזמרת סירבה להמשיך בריאיון בטענה שמדובר ב"פרופוגנדה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתחילת הריאיון נשאלה ניני האם ההפגנות הן "הפגנות שמאל", ומה הקשר בין ההפגנות היום לבין הקורונה? "קודם כל הקורונה פשוט הבהירה כמה גרוע המצב, אבל המצב היה גרוע גם קודם והוא יהיה גרוע גם אחר כך אם לא נטפל בדברים החשובים באמת", אמרה הזמרת. "אני נמנית עם השמאל אבל אני רואה בהפגנות האלה הרבה אנשי ימין, אנשי מרכז, אזרחי מדינת ישראל, כל מי שאכפת לו ממדינת ישראל ורוצה שהמדינה הזאת תהיה טובה יותר ממה שהיא היום".

חברת הכנסת מארק, שנמצאת בימים אלו בבידוד בביתה, התבקשה להגיב על דברי ניני. "ראשית זה לא מפתיע אותי לשמוע את אחינועם מספרת כמה רע פה, עוד לפני הקורונה, כי היא גם כן כבר שנים לא הייתה כאן", אמרה. "אז לא לספר לאזרחי מדינת ישראל כמה רע פה, היה פה מצוין וימשיך להיות מצוין. יש לנו מדינה מצוינת יש לנו כלכלה טובה. עכשיו אנחנו עוברים משבר וזו לא רק מדינת ישראל שעוברת את המשבר הזה, זה משבר עולמי, ואני מקווה שבחודשים הקרובים אנחנו נצא ביחד מהמשבר".

ההפגנות בירושלים (צילום: ירדן אילון)
ההפגנות בירושלים | צילום: ירדן אילון

אז פנתה מארק להתייחס להפגנות: "אלא מה, מה שאנחנו רואים בהפגנות האלה זה סוג של התלהמות מטורפת ואנחנו לא מבינים מהם - מה הם בדיוק רוצים? הבנו שאתם לא רוצים את בנימין נתניהו.. אין בעיה, אבל אנחנו צריכים לזכור שלאזרחי מדינת ישראל היו בשנה האחרונה שלוש הזדמנויות לבחור באופן דמוקרטי מי יהיה ראש ממשלה. גם זאת זכות דמוקרטית, ואז הם לא הצליחו להפיל את בנימין נתניהו אז עכשיו הם מנסים בכל מיני דרכים".

חברת הכנסת נשאלה אם היא חושבת שההפגנות מיותרות, ועל כך ענתה: "על מנת לפתור את המשבר הבריאותי והכלכלי שיש במדינת ישראל אי אפשר לפתור אותו בשסע הגדול, שמי שעושה אותו זה כל השמאל עכשיו שמביא לכיכרות אנשים ומפיץ את הנגיף הזה לכל עבר. אנחנו מודעים לזה שמדינת ישראל נמצאת במשבר כלכלי ובמשבר בריאותי, לכן ההפגנות מול בית ראש הממשלה, זה לא שהן לא מיותרות, זכותם הדמוקרטית לעשות את זה, אבל ההתלהמות, האלימות המטורפת שאנחנו רואים בשבועות האחרונים, זה מה שגורם לשסע עוד יותר לגדול".

ניני למארק: "את נראית חמוצה"

"קודם כל את נראית כל כך חמוצה, חבל כל כך, שימי חיוך על הפנים", החלה ניני את תשובתה בעקיצה. "דבר שני, אולי האדון בנימין נתניהו יעשה לנו טובה ויתפטר? כמו שהתפטרו ראשי ממשלה רבים. לא מחליפים ראש ממשלה רק בבחירות. לפעמים אנשים הגונים שרואים שהיו מחדלים במדינת ישראל הולכים ומתפטרים כדי שמדינת ישראל תהיה מקום טוב יותר. אזרחי מדינת ישראל מימין ומשמאל דורשים עתיד טוב יותר".

בשלב זה ניסתה מארק להיכנס לדבריה של ניני אך הזמרת המשיכה והתייחסה להפגנות עצמן: "אין אלימות, יש אווירה מצוינת בהפגנות, אנשים יוצאים באהבה וברוח טובה, אם יש אלימות היא אך ורק משטרתית. ורק נראה לי שקשה לימין עם זה שיש אנשים שיוצאים, ואני אומרת שוב זה לא הימין, זה הימין והשמאל והמרכז – מי שמאמין במדינת ישראל נמצא בהפגנות האלה, ואני גאה להיות חלק מהן".

הפגנות בבלפור (צילום: N12)
ההפגנות בבלפור | צילום: N12

כשניתנה למארק ההזדמנות להשיב אמרה: "מי שרוצה להחליף את ראש הממשלה - היה לכם שלוש פעמים לעשות את זה, לא הצלחתם לעשות את זה, מה לעשות, מה לעשות זה ראש הממשלה שבחרנו זה גם ראש הממשלה שלך. אני יכולה להגיד לך שבנימין נתניהו הביא את מדינת ישראל להישגים כל כך גדולים שאנחנו באמת באמת צריכים רק להודות לו".

ניני קטעה אותה: "ראש הממשלה אם הוא היה בן אדם הגון הוא היה מתפטר ויש לו עוד הזדמנות לעשות את זה, אני מקווה שזה מה שהוא יעשה, ואז אנחנו גם נביא שלום למדינת ישראל ושיוויון, והמדינה הזו תהיה מדינת מופת כמו שראוי שתהיה".

כשהתבקשה ניני לאפשר למארק להישמע אמרה: "קשה מאוד לשמוע כשצועקים כל הזמן, אבל אנחנו יודעים שיש אנשים שפשוט מומחים בזה, אז אני פשוט מדברת דברי טעם". לאחר מכן השתתקה ומארק החלה לדבר על הישגיו של נתניהו אך ניני לא הסכימה להקשיב לה: "שקר, שקר, את דוברת שקר. סליחה, אני לא אשמע את הפרופוגנדה הזאת, זאת פרופוגנדה את יכולה לעשות אותה במקום אחר אך לא כשאני יושבת פה".