בהמשך לחילופי הדברים בין היועץ המשפטי לממשלה ונתניהו בנוגע לנושא ניגוד העניינים לכאורה שבו נמצא ראש הממשלה בשל ענייניו המשפטיים, נתניהו השיב למנדלבליט וטען כי טיוטת הסכם ניגוד העניינים היא בלתי סבירה. "טענותיך הכלליות והמתחמקות, מעידות כי בהעדר תשובות ענייניות אתה ממשיך להתבצר בעמדותיך, לטעות ולהטעות, תוך התעלמות מכוונת מלשונם המפורשת של הכללים, כהגדרתם", לשון המכתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היועמ"ש תחילה טען כי נתניהו לא יכול לעסוק במינוים של בכירים במערכת אכיפת החוק, ביניהם מינוי של היועמ"ש, המפכ"ל ופרקליט המדינה - כל זאת בשל ענייניו המשפטיים של ראש הממשלה. נתניהו לא התרגש מצדו וטען כי מנדלבליט בעצמו לא יכול לעסוק בהסכם ניגוד העניינים של רה"מ. מנדלבליט השיב למכתבו של נתניהו ואמר כי לא מצא כל עילה המונעת ממנו לעסוק בהסכם.

בהמשך המכתב, מנדלבליט תקף את נתניהו והסביר כי הטענות שלו "חסרות ביסוס המפנות האשמות שווא כלפי היועמ"ש" והדגיש כי עד להחלטה אחרת "יש לראות את האמור בטיוטת חוות הדעת כהנחיה משפטית מחייבת".

בשלב זה נתניהו עונה במכתב הנוכחי ליועמ"ש ומסביר כי טיעוניו שמסבירים מדוע מנדלבליט איננו יכול לעסוק בהסכם ניגוד העניינים הם "טיעוני עובדה מוצקים המובססים בראיות ובדין". נתניהו מסביר כי רק בשלב בו באופן ברור הוא נמצא בניגוד עניינים אז הוא מחוייב לפעול על פי החלטת היועמ"ש ולא בעת שקיים חשש בלבד לניגוד עניינים.