היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (שישי) לבג"ץ כי גיבש הסדר שמגביל את נתניהו בעיסוק במערכת אכיפת החוק והמשפט, ואותה העביר לפרקליטיו של נתניהו. התגובה היא בהמשך לעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון שדרשה ליצור הסדר ניגוד עניינים שיטיל על נתניהו "מגבלות בקשר למילוי תפקידו בעניינים הנוגעים למערכת אכיפת החוק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נזכיר כי העתירה הוגשה עוד בטרם הושבעה הממשלה, והתנועה דרשה כי ההסדר יובא בפני הכנסת ובפני הציבור עוד קודם להליך הבעת האמון של הכנסת בממשלה. ואולם, בג"ץ דחה את הבקשה הזאת והממשלה הושבעה.

בתגובת היועמ"ש נכתב כי "טיוטת חוות הדעת מתייחסת לניגוד העניינים המתעורר בהיבטים הנוגעים למינויים במשטרת ישראל, ובתפקידי מערכת אכיפת החוק במשרד המשפטים – בהיבטים הנוגעים למעמדם, למילוי תפקידם ולתקציבם של היועמ"ש, פרקליטות המדינה, ואף החקירות והמודיעין במשטרה, וכן גורמים אחרים במשרד המשפטים בהקשר של מניעת שחיתות וטוהר המידות; בעניינים הנוגעים לוועדה לבחירת שופטים; בהחלטות הנוגעות לעדים ולנאשמים במשפט; בחקיקה הנוגעת לעבירות טוהר המידות או למשפט ובהחלטות בתחום התקשורת שיש להן זיקה למשפט".

היועמ"ש ציין כי בכוונתו להעביר את חוות הדעת גם לידיעת השרים שהסמכויות הרלוונטיות מצויות בתחומי אחריותם על מנת ליידעם במגבלות המוטלות על ראש הממשלה. כשיגובש הנוסח הסופי ההסדר יצטרך להיות מפורסם לציבור.