עוד זיגזג בקבלת ההחלטות? ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לדחות את התכנסות ועדת השרים לאזורים מוגבלים, שאמורה הייתה לאשר היום (ראשון) סגר על הערים ה"אדומות" בהתאם לתוכנית הרמזור של ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו. זאת, על רקע מתקפתם החריפה של ראשי הערים החרדיות הבוקר נגד נתניהו. גמזו אמר בעבר: "אם לא אקבל את הכלים להוריד את התחלואה - אין לי מה לעשות בתפקיד", והחלטה המנוגדת לעמדתו עלולה לערער את מעמדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפגישה בין נתניהו לשר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר האחרון לרה"מ: "לא נוכל להחזיק את הציבור שלנו, הסגר טיפשי. אנחנו רוצים כללים אחרים והגבלות שיתאימו לאוכלוסייה החרדית". בתגובה, הבטיח נתניהו לבחון חלופות ולפי שעה מתגבשת הסכמה על הצעה מרוככת הכוללת עוצר לילי וסגירה של מערכת החינוך בכ-40 יישובים. לצד זאת, טרם נקבע מועד חדש לכינוס ועדת השרים לאזורים מוגבלים.

לאור ההתנגדות העזה שהתעוררה עם פרסום רשימת הערים האדומות, הכוללת יישובים רבים בחברה הערבית ובמגזר החרדי, קיים לאורך היום נתניהו התייעצויות גם עם שר הפנים אריה דרעי ועם פרופ' גמזו. עוד נפגש נתניהו עם יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ יעקב אשר, שהציע לו לעכב את ההחלטה על סגר ליום חמישי, להטיל הגבלות בתיאום עם כל ראש עיר - ולהציב יעדים נקודתיים להורדת התחלואה.

מוקדם יותר פנו ראשי הערים בני ברק, ביתר עילית, אלעד ועמנואל פנו לנתניהו במכתב חריף והטיחו בו האשמות קשות: "בהחלטות אותן קיבלת אתה בקולך מעל ראשנו, גם אם מאחורי שמות של קבינט או ה'ממונה', הפכת את הציבור החרדי לשק החבטות והריצוי של תושבי המדינה".

"אנחנו חרדים אבל לא פראיירים"

בתוך כך, תושבי בני ברק יפגינו הערב נגד הכוונה להטיל סגר על העיר, ופרסמו קריאה להשתתף במחאה תחת הכותרת: "אנחנו חרדים אבל לא פראיירים". בהודעה שהופצה במגזר החרדי נכתב: "נבוא כולנו להשמיע את קולנו, להביע את כאבנו על כך שהיד על ההדק בכל מה שקשור להחלטות על הציבור החרדי נעשות מהירות יותר, להביע את מחאנו נגד זלזול בציבור החרדי וגדולי הדור".

עוד נכתב בהודעה: "מהיום ידעו שגם לנו יש פה. חברים נא לבוא בהמוניכם, הכל על פי אישור המשטרה, והמחאה תבוצע על פי כללי והנחיות משרד הבריאות - מסכות וריחוק - כיאה לציבור בני התורה. המחאה תתקיים במכון מור. צומת ז'בוטינסקי-רבי עקיבא, בני ברק".