ועדת הקורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון התכנסה היום (שני) בשיחת ועידה לדון במתווה פתיחת אירועי התרבות. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו נכח גם הוא בשיחה ואמר: "מעוניינים לפתוח, עם זאת עלינו לפעול בהדרגתיות כדי שלא נקבל מה שקיבלנו בפעם הקודמת". שאשא ביטון תקפה את המדיניות כלפי עולם התרבות ואמרה: "אנחנו רוצים להעביר דרכך מסר לקבינט: אנחנו דורשים תאריך יעד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנחנו מעוניינים לפתוח את אירועי התרבות ברגע שזה יתאפשר מבחינת נתוני התחלואה", אמר פרופ' גרוטו. "מצב התחלואה עדיין גבוה ומספר החולים הקשים עדיין נמצא בעלייה איטית. המגמה הכללית היא התייצבות ואנחנו עושים את כל המאמצים בכדי להוריד את קצב התחלואה".

 

פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות (צילום: החדשות 12)
פרופ' איתמר גרוטו: עלינו לפעול בזהירות | צילום: החדשות 12

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות הוסיף שהמשרד מתחיל בהובלה של שולחנות עגולים שמטרתם להתוות מתווה אחיד של תו סגול שיתחשב בגודל האולם, האם הוא פתוח וסגור וקריטריונים נוספים. כמו כן, מחר צפוי להתקיים דיון בעניין התרבות בהובלת משרד התרבות והספורט שבו הכוונה היא למצוא דרך להפריד בין רשויות לפי דרגות. דבריו, עד ה-9.8 תהיה גמישות מקסימלית של אישור מתווים על בסיס ההנחיות הקיימות, ומקרים מסויימים כמו קפסולות ודרייב אין ייבחנו באופן פרטני.

שאשא ביטון תקפה את מדיניות משרד הבריאות בכל הנוגע לעולם התרבות ותמהה על מיקומו הנמוך בסולם העדיפויות. "זה בלתי נתפס שהכל נפתח ורק עולם התרבות נשאר מאחורה", אמרה. "אני לא מצליחה להבין, עולם התרבות הוא אחד מהמקומות היחידים שאפשר לעשות בהם סדר ולדעת בדיוק מי נמצא ומה היה. יש כל כך הרבה מתווים מתאימים".

"אנחנו רוצים להעביר דרכך מסר לקבינט", אמרה לפרופ' גרוטו. "זה מריח לא טוב שהדבר היחידי שאנחנו לא מצליחים לברר ולפרום מכל הדבר הזה זה עולם התרבות. לא יכול להיות שזה העולם שיכול להיערך בסדר הכי מופתי ואנחנו לא מאפשרים לו להתקיים. אנחנו רוצים תאריך יעד לפתיחה. לפי מצב התחלואה היינו צריכים לפתוח אותם שלשום לא מחר. אנחנו מדברים על מקומות מוסדרים. אנחנו דורשים תאריך יעד!"