"מנדלבליט מנסה לבטל את ההכרעה הדמוקרטית של מיליונים, מזימת הפיכה": ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב ותוקף אמש (שלישי) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב: "מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

אופן מדהים ומביש", הוסיף נתניהו, "בכירי משרד המשפטים קראו היום לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו". את המילים החריפות כתב נתניהו בתגובה לדברי הבכירים במשרד המשפטים שהביא עמיתנו אביעד גליקמן בערוץ 13. 


"מנדלבליט מנסה לבטל את ההכרעה הדמוקרטית של מיליוני אזרחים שבחרו בבנימין נתניהו לראש הממשלה, וכן את החלטתם של 11 שופטי בית המשפט העליון שקבעו שראש הממשלה נתניהו יכול לכהן בתפקידו. ולזה ברוב חוצפתם 'בכירי משרד המשפטים' קוראים 'דמוקרטיה' ו'שלטון חוק'".  

"קווים אדומים נחצו, יש לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו" 

״קווים אדומים נחצים מדי יום", אמרה יו"ר ארגון הפרקליטים, אורית קורין, "ההתקפות נגד היועץ המשפטי לממשלה חייבות להיפסק לאלתר. נבחרי ציבור, שמצופה היה שיגנו על שלטון החוק, תוקפים באופן אישי את היועץ המשפטי לממשלה לאחר שבעבר גם תקפו פרקליטים רק כי אלו עשו עבודתם המקצועית". 

"המתקפות היומיומיות מובילות להסתה פרועה שמקצינה מדי יום ברשתות החברתיות וכל אלו ביחד עלולים להוביל מישהו לעשות מעשה. אני שבה ומתריעה רגע לפני שיהיה מאוחר מדי- נדרשת מנהיגות שתעצור את מחול השדים הזה. זה עלול להסתיים באסון. ביקורת לגיטימית שהיא חלק חשוב משיח דמוקרטי- כן, התקפות אישיות והסתה - לא״.

"נתניהו כדרכו בקודש מסית ומדיח, והפעם אף התיר את דמו של היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט", נמסר מהתנועה לאיכות השלטון. "לאור העובדה שמדובר בהסתה, בכוונת התנועה להגיש מחר בבוקר תלונה למשטרת ישראל בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו".

"מנדלבליט מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה"  

למתקפה הזו, קדמה השתלחות נוספת במנדלבליט - זאת לאחר שאתמול בבוקר היועץ המשפטי לממשלה הגיש לוועדת ההיתרים את התנגדותו לבקשת נתניהו לקבל תרומה למימון משפטו בסך 10 מיליון שקלים מחברו איש העסקים ספנסר פרטרידג'‎. במסמך הסביר טען היועמ"ש כי הקשר בין השניים אינו חברי בבסיסו וקבלת הסכום מהווה מתנה לעובד ציבור. 

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מקורבי ראש הממשלה לא נשארו אדישים להתנגדות, ופרסמו תגובה מפורטת ותקיפה שאותה שיתף נתניהו בעמודו הרשמי. "ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ"ש בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין", כתבו המקורבים. "ניגוד העניינים של היועמ"ש זועק לשמיים. ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו".

המקורבים המשיכו: "מנדלבליט מעמיד את ראש הממשלה לדין בהאשמות מופרכות ותפורות שעלו כ-250 מיליון שקלים למשלם המיסים, תוך שימוש באמצעים פליליים כגון סחיטה באיומים של עדים. מנגד מנדלבליט מנסה למנוע בכל דרך מראש הממשלה את זכות היסוד להגן על עצמו בסיוע פרטי שלא עולה למשלם המיסים פרוטה. שוב מתגלה שיש חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל האחרים. כך נראית חקירה פוליטית שמסתיימת בכתב אישום פוליטי. שערורייה". 

ראש הממשלה החליפי בני גנץ הגיב לדברים וכתב: "אני נותן גיבוי מלא להחלטת היועמ"ש ולכל מערכת אכיפת החוק בישראל. הם ימשיכו למלא את תפקידם ללא מורא, במקצועיות ובנחישות. הקמנו את הממשלה לאור משבר הקורונה ובזה יש לעסוק".  

גם שר המשפטים פרסם הודעה ברוח דומה: "מנדלבליט לא רודף אף אחד, הוא מבצע את תפקידו. מתקפה על שומרי הסף פוגעת בדמוקרטיה, והחלשת הדמוקרטיה תפגע בזכויות של כל אזרח במדינת ישראל".