מתיחות בממשלה על רקע תוכנית הסיפוח: לאחר שראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ אמר היום (שני) כי "מה שאינו קשור במאבק בקורונה יחכה", ראש הממשלה נתניהו עונה לו ומשיב כי למפלגתו, כחול לבן, "אין סמכות בנושא". 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד, אמר נתניהו: "אנחנו במגעים מול הצוות האמריקני שנמצא פה בישראל. אנחנו עושים את זה בדיסקרטיות. הנושא אינו תלוי בכחול לבן. הם לא הגורם לכאן ולכאן". 

ואכן יש צדק בדבריו של נתניהו: לפי ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לכחול לבן, ניתן יהיה להעביר חקיקה בכנסת הנוגעת להחלת ריבונות כבר מ-1 ביולי (יום רביעי הקרוב), מבלי שלכחול לבן יש זכות וטו בנושא – כך שלמפלגתו של גנץ אין כל השפעה על הסוגיה. לפי ההסכם, נתניהו מחויב להיוועץ בגנץ בלבד. 

באותה הישיבה, התרעמה השרה מירי רגב על יחסי הכוחות בממשלה המשותפת, דבר נוסף המעיד על המתיחות בין הליכוד לכחול לבן: "אנחנו במצב לא הגיוני. יש לנו רוב בקואליציה אבל אנחנו לא מצליחים להעביר את החוקים שלנו". 

דברי גנץ שעוררו זעם: "מה שלא קשור למאבק בקורונה - יחכה" 

מוקדם יותר היום, בישיבת הסיעה של כחול לבן, אמר גנץ: "מה שאינו קשור במאבק בקורונה, יחכה לימים שאחרי הווירוס. המאבק בקורונה יהיה ארוך, וזאת בדיוק הסיבה שכחול לבן הקימה ביחד עם הליכוד את הממשלה הזאת ומנעה בחירות רביעיות". 

"מספר הנדבקים בקורונה הרפואית מדאיג, אבל זה רק מדאיג במימד הרפואי ולא פחות חשוב ולו פחות מדאיג זה מספר החולים בקורונה הכלכלית והחברתית מדאיג עוד יותר. לא מספיק לחשוב שבועות קדימה. זה לא יועיל. עלינו לחשוב לפחות שנה קדימה".

 

גנץ קרא באותו מעמד להעביר את סמכות ניהול אירוע הקורונה למשרדו: "אנחנו נמצאים באירוע חירום מתמשך – ולצדו של הקבינט, ולצדו של משרד הבריאות כגוף הרגולטורי שמנהל את האירוע, יש בישראל רק גוף אחד שיודע לטפל במבצעים בסדר גודל שכזה - משרד הביטחון". 

"אנחנו ערוכים להכפלה מיידית של מלוניות הקורונה, פיקוד העורף נמצא בקשר עם כלל הרשויות, וחובשי צה"ל כבר מתגברים את מעבדות הבדיקות. יחד, אנחנו ננצח את הקורונה, הרפואית וביחד נתמודד עם ההשלכות הכלכליות והחברתיות של התופעה הזו".