שנה וחצי אחרי שהחל המשבר פוליטי החמור בתולדות המדינה, נראה היה שהוא הגיע לסיומו. אך בשל מרד של בכירי הליכוד החליט נתניהו לדחות את השבעת הממשלה ולנסות לעשות סדר אצלו בבית - במפלגת השלטון. סגן שר הביטחון אבי דיכטר שהודיע כי יחרים את ההצבעה אמר בריאיון לדני קושמרו: "קיבלתי הצעה מגונה שדחיתי על הסף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דיכטר הודיע מוקדם יותר כי לא יגיע להצבעה על כינון הממשלה החדשה והביא יחד עם בכירים אחרים בליכוד לדחיית ההשבעה. "לא יכול להיות שאני בעשירייה הראשונה בליכוד ולא מקבל תפקיד של שר", אמר ראש השב"כ לשעבר. "הובטח לי להיפגש עם נתניהו, חיכיתי עד חמישי ב-17:00 ולא קיבלתי אפילו בדל של איתות שעומדים להזמין אותי".

דיכטר: "בחמאס הבינו" (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בכיר הליכוד שלח איום מרומז לנתניהו: "אי אפשר לדלג על ה-10 הראשונים בליכוד. זה יחולל רעידת אדמה 8 ברמת דיכטר". הוא הוסיף כי "מי שחושב שהפריימריז הסתיימו טועה טעות חמורה".

"אני מעריך מאוד את החברים בליכוד אבל אנחנו מפלגה דמוקרטית ומהלך כזה לא יכול לקרות", הוסיף סגן השר. "לפני שלושה ימים נשלח אליי שליח עם הצעה מגונה שדחיתי על הסף".

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו? (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר ניסה להסביר את ההתנהלות של ראש הממשלה: אין לי ספק שהוא יישב עם דיכטר ויעשה הכל כדי שיהיה מרוצה. הוא לא הספיק לשבת עם כולם וזאת הסיבה שהוא פנה לגנץ וביקש ממנו לדחות את ההשבעה".

"מי שישפוט אלה מתפקדי הליכוד", הוסיף זוהר. "נתניהו לא נקמן ויודע לעשות את השיקולים הנכונים. בליכוד יש כמה פרמטרים לקבלת תפקיד: מקום ברשימה, יכולת ויחסי העבודה עם נתניהו. זאת לא נאמנות אישית אלא נאמנות לליכוד".

זוהר התייחס לגודלה חסר התקדים של הממשלה: "אני מעדיף להקים ממשלה שעולה עוד כמה עשרות מיליונים ולא ללכת לעוד מערכת בחירות שתעלה מיליארדים. לא ראיתי שר ומשרד שלא פועל מיום עד לילה למען תושבי ישראל. זה מצב חסר תקדים".