יממה לפני השבעת הממשלה הגיע יו"ר האופוזיציה החדש יאיר לפיד לריאיון באולפן ותקף את השותף הפוליטי לשעבר בני גנץ. יו"ר יש עתיד-תלם אמר שבמידה ותהיה לו את האפשרות, כשמשבר הקורונה יסתיים – הוא יפעל להפיל את הממשלה וללכת לבחירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אם כל מה שמעניין אותם זה תיקים אז זה הישג לא רע", עקץ לפיד את גנץ. "אבל אני לא הלכתי לחיים הפוליטיים בשביל תיקים. במקום זה אנחנו רואים בתקופה הזאת רק איזה ג'וב הם יקבלו". לדברי לפיד מדובר ב"זלזול באזרחי ישראל".

יו"ר האופוזיציה תקף את גודל הממשלה: "52 משרדים למקורבים, ג'ובים. זה לא בזבוז של מאות מיליונים אלא זלזול באזרחי ישראל. אתה שם כדי לשרת את אזרחי ישראל – מה חושב איש צעיר שרואה את המופע הציני הזה".

בני גנץ יאיר לפיד
בני גנץ יאיר לפיד | צילום: רויטרס

אחת הטענות המרכזיות של גנץ ומפלגתו להפרת הבטחת הבחירות שלהם לא לשבת עם נתניהו בממשלה היא שהליכה נוספת לבחירות תהיה אסון למדינה. לפיד התייחס לכך ואמר: "זה לא נכון שהיינו הולכים לבחירות וזה לא נכון שהיינו הולכים לממשלה עם המשותפת. היינו מניחים על שולחן הכנסת את החוק נגד נתניהו ואז הוא לא היה הולך לבחירות".

"אנחנו ידענו שיש דבר אחד חשוב – להחליף את השלטון", אמר לפיד. "עם כל מה שטוב למדינת ישראל אנחנו נשתף פעולה. מה שמעניין אותי זה אזרחי המדינה והם היו זקוקים להחליף את השלטון".

למה שובתים
למה שובתים | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לפיד תקף בחריפות את נתניהו ואמר שברגע שתהיה לו את האפשרות הוא ינסה להביא לבחירות: "כשנעבור את תקופת הקורונה – תפקידה של האופוזיציה הוא להפיל את הממשלה. אם יהיה לנו ראש ממשלה עם כתבי אישום ותהיה לנו אפשרות לשנות את החוק – נלך לבחירות".

לפיד התייחס לאפשרות שנתניהו יעמוד במילתו ויעזוב את תפקידו בתום תקופת הרוטציה: ""אני לא חושב שגנץ יהיה ראש ממשלה ולא חושב שמישהו במערכת הפוליטית מאמין שזה יקרה".