תמיכה רחבה לתוכנית הסיפוח? לא בטוח: שר העבודה והרווחה הנכנס איציק שמולי אמר היום (שלישי) בריאיון ל"קלמן ליברמן" ברשת ב' כי לא יתמוך בתוכנית הסיפוח והחלת הריבונות על יישובי יהודה ושומרון כפי שמתכנן נתניהו. שמולי הדגיש כי יש למפלגת העבודה אפשרות לעכב אותה: "היכולת שלנו לעכב את המהלך הרבה יותר גדולה מתוך הממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש בישיבת סיעת הליכוד אמר ראש הממשלה נתניהו כי סוגיית הסיפוח היא אחת החשובות והמרכזיות של הממשלה בחודשים הקרובים. ראש הממשלה הגדיש כי מדובר ב"הזדמנות גדולה ואנחנו לא ניתן לה לחלוף". בחלק הסגור של הישיבה חשף נתניהו כי התאריך המיועד הואא חודש יולי. "אנחנו לא מתכוונים לשנות אותו", אמר.

דונלד,טראמפ,בנימין,נתניהו,תוכנית,שלום (צילום: שי פרנקו)
דונלד טראמפ ובנימין נתניהו | צילום: שי פרנקו
התנחלויות ומפת הסכם המאה
התנחלויות ומפת הסכם המאה

"סיפוח חד צדדי עומד בסתירה לאינטרס הלאומי" אמר שמולי. "אין ספק שיש כרגע מוטיבציה גבוהה לראש הממשלה לקדם את המהלך". שר העבודה והרווחה אמר כי בניגוד לעמדת רוב חברי הממשלה הוא לא יתמוך בה.

לדבריו של שמולי הריבונות תעשה אך ורק במסגרת הסדר עם הפלסטינים ומתוך הסכמה רחבה. השר החדש הדגיש: "היכולת שלנו לעכב את המהלך היא הרבה יותר גדולה מתוך הממשלה".

"יש שטחים שגם מפלגת העבודה מעוניינת שתהיה בהם ריבונות", חשף שר הרווחה. "אבל אם זה חד צדדי אז זה לא ראוי. יש מרכיבים לא ברורים בתוכנית טראמפ. אם הכונה לקחת רק את המרכיבים האלה זה יכניס את ישראל לדרך ללא מוצא".