"אני מבין ללב מאוכזביי" – כך כותב בני גנץ בקבוצת וואטסאפ של חברים קרובים. בקבוצה ניסה להסביר מדוע בחר להיכנס לממשלת אחדות עם בנימין נתניהו, למרות שידע שחלק לא מבוטל מתומכיו מאוכזבים מכך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא הייתה אופציה לממשלת מיעוט; לא הייתי מוכן להעמיד את החברה בישראל לבחירות רביעיות; וקיפאון פוליטי היה משאיר את נתניהו לבד בממשלה", נימק גנץ. עוד כתב: "רוב תומכי כחול לבן חשבו שצריך להיכנס, ובלבד שנשמור על תיק המשפטים".

וואצאפ גנץ
וואצאפ גנץ

גנץ גם מתח ביקורת על שותפיו להנהגת המפלגה, יאיר לפיד ומשה יעלון. "אני יודע שהם חתמו, ומאחורי גבי, על פרישה משותפת מספר ימים לפני כן", כתב. "עד רבע שעה לפני ההצבעה עוד הצעתי להם שיתחייבו ללכת איתי לכל אופציה - ולכן תפקיד היו"ר יהיה אצלי כדי להגעה לפתרון, וכי אני רוצה שמאיר כהן יהיה יו"ר".

וואצאפ גנץ
וואצאפ גנץ

"אני מבין ללב מאוכזביי, אבל תסריט המציאות, שהוא מאתגר יותר מ'בית הקלפים', חייב אותי לפעול", סיכם יו"ר כחול לבן. "ואם זהו סופי הפוליטי אבל אשרת את מדינת ישראל – אז עשיתי משהו". מכך ניתן להבין שגם גנץ עצמו מבין שייתכן ובחבירתו לנתניהו, ביצע "התאבדות" פוליטית.

מטעם משה יעלון נמסר בתגובה: "בני גנץ החליט לזחול ל'ממשלת אחדות', בניגוד למה שסוכם ברביעיה, והביא לפירוק כחול לבן. חבר הכנסת יעלון פעל עד הרגע האחרון כדי למנוע הפירוק. גירסת בני גנץ לחבריו, נובעת כנראה ממצוקה מובנת, לנוכח הפארסה הפוליטית שאנו רואים לנגד עינינו".‎