על רקע המו"מ לממשלת אחדות, יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע היום (חמישי) לחברי הסיעה במהלך ישיבה, כי במידה ולא ייחתם הסכם עד יום שני הוא יחוקק את "חוקי נתניהו". בנוסף הודיע גנץ, כי בכוונתו להפעיל את הכנסת באופן מלא החל משבוע הבא, כפי שהתחייב עם בחירתו לתפקיד יו"ר הכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, אחרי שהמנדט של גנץ פקע אמש ועבר לכנסת למשך 21 הימים הקרובים והצוותים לא הגיעו להסכמה במהלך הלילה, החלה פגישת הצוותים של הליכוד וכחול לבן.

גנץ יצטרף רק אם תהיה פריצת דרך משמעותית ובמפלגה מחכים לראות אם יש התפתחות אמתית בעניין. מוקדם יותר פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לגנץ והזמין אותו לפגישה הערב.

בתגובה לפרסומים, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צייץ בטוויטר שלו: "פעם עוד היתה חשובה לשמאל מראית עין של ענייניות ודאגה לשלטון החוק והדמוקרטיה. היום הכל פשוט מהמקפצה. סחיטה באיומים".

אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הבוקר, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, פרסם שורת חוקים אותם הוא מעוניין לקדם בכנסת, תוך שהוא קורא ליו"ר הכנסת בני גנץ לתמוך בהם ולזרז אותם. בין החוקים שליברמן הציע: הפסקת כהונת רה"מ או שר שהוגש נגדם כתב אישום וחוק שמתיר לנשיא למנות ממשלת מומחים - אם חברי הכנסת לא מקימים ממשלה בתוך חצי שנה מתום הבחירות.

במהלך הדיונים הליליים הצדדים כן יצליחו להגיע להסכמה על כך שאם בג"ץ יפסול את נתניהו מלכהן כראש הממשלה אחרי ההשבעה המשותפת - גנץ לא יתמנה לתפקיד רה"מ והכנסת תפוזר. כמו כן, מסתמן פתרון לסוגיית מינוי השופטים, לאחר ש"כחול לבן" הסכימה לוותר על הנוהג למנות נציג אופוזיציה בוועדה.