פרסום ראשון: יולי אדלשטיין יחליף את יעקב ליצמן כשר הבריאות. אדלשטיין איים בעבר כי אם לא יקבל חזרה את תפקיד יו"ר הכנסת, יסכים לכהן רק כחבר כנסת מן השורה. אדלשטיין ישמש גם חבר בקבינט המדיני-ביטחוני. כעבור כמה שעות, הציע נתניהו ליובל שטייניץ את תיק החינוך - ובכך כנראה חסם סופית את האפשרות שימינה תצטרף לקואליציה. במקביל, גנץ התפטר מתפקידו כיו"ר הכנסת וההשבעה תתקיים ככל הנראה בחמישי. השר יריב לוין, שהתפטר מהממשלה, יחליף את גנץ. בפגישה האחרונה בסבב הנוכחי, סוכם כי אופיר אקוניס יהיה השר לשיתוף פעולה אזורי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההחלטה על מינוי יריב לוין התקבלה בתום משאל בקרב הח"כים מהליכוד. "אני מודה לשר יריב לוין ולסיעת הליכוד שאישרה פה אחד את מינויו ליושב ראש הכנסת", הודיע נתניהו. "ההחלטה תובא לאישור הכנסת. יריב עשה עבודה מצויינת כשר התיירות ופעל למען הקמת הממשלה ואני מודה לו מעומק ליבי על הנאמנות והשותפות לאורך שנים, למען מדינת ישראל ולטובת הליכוד. בהצלחה יריב!". 

קודם לכן השר ליצמן בירך את אדלשטיין על החלטתו להתמנות לשר הבריאות. "מהיכרותי הקרובה ברור לי שח"כ יולי אדלשטיין, כאדם ראוי וערכי, מתאים ביותר לתפקיד המאתגר והחשוב", מסר. "אני בטוח שכשר הבריאות יוכל להמשיך להוביל את מערכת הבריאות בהתמודדות מול נגיף הקורונה ושאר האתגרים העומדים לפתחנו, בעזרת השם. אני מתכוון לקיים הליך חפיפה מסודר עם שר הבריאות הבא כבר בימים הקרובים. בהצלחה יולי".

במפלגת ימינה קיבלו בזעם את ההודעה. "נתניהו טרק את הדלת לכניסתנו לממשלה", אמר גורם במפלגה. "הוא חיפש את הדרך המושלמת להשפיל את ימינה ואת כל ציבור בוחריה, והצליח בכך. אדלשטיין לא דרש בכלל את תיק הבריאות - בנט כן, וזה הגיע לימינה לאור תפקודו במשבר הקורונה. זה מהלך מחושב של נתניהו לחיסול הברית עם הציונות הדתית. הבגידה של נתניהו בגדולי הנאמנים מסמנת את תחילת הסוף שלו בפוליטיקה".

ראש הממשלה נתניהו התייחס לדברי ימינה בסרטון העלה לעמוד הפייסבוק שלו, ואמר: "המטרה שלי היא שממשלת האחדות תכלול את כל גוש הימין. לצערי ימינה דחו את ההצעה הנדיבה שנתתי להם, הרבה מעבר מגודלם היחסי - הצעה שדואגת להרבה מהאינטרסים לביבת הציונית הדתית. הם ביקשו ארבעה תפקידים בכירים על שישה חברי כנסת - ש"ס ויהדות התורה יחד, עם 16 חברי כנסת, ביקשו שלושה שרים"

"עוד לפני כן, ימינה סירבה להמליץ עליי כמועמד להרכיב את הממשלה אצל נשיא המדינה – זה בניגוד גמור להבטחה שהם נתנו לבוחריהם", המשיך נתניהו. "אני מקווה שיתחולל פה שינוי. בכל מקרה הציונות הדתית היא בשר מבשרנו, רוב הציונות הדתית הצביעו לליכוד, הם מיוצגים בליכוד והממשלה בראשות הליכוד תמשיך לדאוג לאינטרסים ולערכים המשותפים שלנו".

בסבב הפגישות, נתניהו הציע לשרים תיק חדש: משרד הסייבר והטכנולוגיה. המשרד הוצע בין היתר לברקת, אך  הוא סירב בטענה שהוא מנוע בשל אחזקות שנותרו לו בתחום.

כך תיראה הממשלה הבאה

על פי חלוקת התיקים המסתמנת, כך צפויה להיראות הממשלה ה-35 של ישראל:

שרי הליכוד:
יו"ר הכנסת: יריב לוין
שר האוצר: ישראל כ"ץ
שר הבריאות: יולי אדלשטיין
שרת התחבורה: מירי רגב
השר לביטחון הפנים: אמיר אוחנה
שר המודיעין: יואב גלנט
השר לאיכות הסביבה: זאב אלקין
השרה לענייני ירושלים ומורשת: ציפי חוטובלי
השר לענייני שיתוף פעולה אזורי: אופיר אקוניס
יובל שטייניץ מתלבט בין תיקי האנרגיה והחינוך
 
שרי כחול לבן:
שר הביטחון: בני גנץ
שר החוץ: גבי אשכנזי
שר המשפטים: אבי ניסנקורן
שר הכלכלה: עמיר פרץ
שר התקשורת: יועז הנדל
שר התרבות: חילי טרופר
שר הרווחה: איציק שמולי
שר התיירות והמדע: אסף זמיר/אורית פרקש
שר החקלאות: אלון שוסטר
שרת הקליטה: פנינה תמנו שטה
שרת התפוצות: עמר ינקלביץ
השרה לשוויון חברתי: מירב כהן
השר לענייני מיעוטים: מיכאל ביטון