חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הסעיר רבים במערכת הפוליטית ומחוצה לה, כשכינה את הבדואים "פצצת זמן חברתית" ודיבר על הצורך לצמצם את קצב הריבוי הטבעי של המגזר. אמש הוא הסביר את דבריו בטווויטר, לא חזר בו בשום אופן, וקרא ל"חסידי הפוליטיקלי קורקט" שלא להשתיק את הדיון. בתגובה ענתה לו חברת הכנסת סונדוס סאלח (הרשימה המשותפת) בטוויטר וכינתה אותו "זבל אנושי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לא פעם אני אומר בקול את מה שרובם חושבים אך מפחדים לומר, בגלל הפחד מהתקפות צבועי ה- PC", צייץ סמוטריץ'. "זה בדיוק מה שעשיתי כשדיברתי היום על פצצת הזמן החברתית של הבדואים בנגב. קצב הריבוי הטבעי של הבדואים הוא מרכיב מרכזי בדחיפות הטיפול בבעיה. אם היום צריך להעביר לישובים מוסדרים כשמונים אלף בדואים, בעוד כ-15 שנים המספר הזה יכפיל את עצמו ויהפוך למשימה בלתי אפשרית. קצב הריבוי הזה הוא במידה רבה תוצאה של הפוליגמיה שנסמכת על "יבוא" בלתי חוקי של נשים פלשתיניות מעזה, ירדן, ויו"ש, מה שמוסיף הרבה מאוד להקצנה הלאומנית של החברה הבדווית ולעויינות שלה למדינת ישראל היהודית".

 

 

סמוטריץ' הוסיף לתקוף את האוכלוסייה הבדואית: "לזה מצטרפים העוני והנחשלות שהם תוצאה ישירה של זה, ממילא הפשיעה (כי מה לעשות צריך לחיות ממשהו), הפגיעה בנשים ובילדים, מסחטת הקצבאות, העדר הרישום המסודר של נשים וילדים (מה לעשות אי אפשר לרשום אישה שמוגדרת שב"חית), וכשאין רישום אין שירותים ואין פיקוח, סכנה דמוגרפית לנגב, ועוד". 

 

 

בתגובה לדברים החריפים של סמוטריץ' צייצה חברת הכנסת סלאח מהרשימה המשותפת תמונה שלה עם ילדיה וכתבה: "בצלאל תכיר - 'הפצצות לנטרול' הפרטיות שלי. בתמונה: כרמל, אלין וג'ולן. ילדים תכירו - זבל אנושי. ותזכרו, הארץ הזאת היא שלכם, ושל הילדות והילדים הבדואים".