הפיצול בכחול לבן: שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון התראיין הערב (חמישי) למהדורה המוקדמת של חדשות 12 - וסיפר על המתיחות עם גנץ. יעלון, לשעבר מספר 3 ברשימה וכיום ב"יש עתיד-תל"ם" עם יאיר לפיד, תקף את התנהלות גנץ: "הוא חשב בתמימותו שהוא נכנס מתחת לאלונקה אבל הוא מוצא את עצמו בפני נוכלות צינית. נתניהו רוצה להבטיח שהוא לא יגיע לבית המשפט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד אמר יעלון: "אנחנו מדברים, אנחנו לא 'ברוגז'. אני מקווה שהוא לאט לאט מבין לאן הוא נקלע. לצערי הרב, גנץ לא יכול להיות ראש ממשלה. מה שקורה כאן זו קריסה. אם במקום לעסוק בקורונה הוא נותן חסינות לנתניהו אין מקום לדבר על הובלה שלו". השר לשעבר שב והדגיש כי הוא ולפיד מתנגדים לבחירות רביעיות. "אנחנו נגד בחירות, מציעים להקפיא את המצב", אמר.

עוד התייחס לחברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל: "לא מתחמק מאחריות, רואה בעיה בהתנהלות של האוזר והנדל. יכולנו כבר להקים ממשלת מיעוט. תקפו אותי על זה שאנחנו מסתמכים על הערבים – היינו צריכים אותם להצבעה אחת כדי להוציא את הנאשם מבלפור". לדבריו, "פיקוח נפש דוחה שבת".

ח"כ יועז הנדל (דרך ארץ) הגיב לדברים בעקיפין, בפוסט שפרסם בפייסבוק. הנדל כתב: "את הערבים והחרדים צריך לשלב בחברה הישראלית עם חובות וזכויות. לייצר מסלולי שירות לאומי לכולם. העדיפות הראשונה תמיד תהיה גיוס לצבא להגן על המולדת. אין שותפויות עם גורמים פוליטיים שלא מכירים בישראל כמדינת לאום יהודית ודמוקרטית, לפי מורשת יצחק שמיר ז"ל".

עוד התייחס למהלכים האפשריים נגד נתניהו ואמר כי הסיעה תומכת ב"שמירה על איזונים ובלמים בין הרשויות. אף אחד - כולל נתניהו, לא מעל החוק. המאבק בשחיתות שווה לכולם ובית המשפט הוא זה שמחליט בסוף אם אדם מורשע או לא".

 

שותפו של יעלון, ח"כ יאיר לפיד, הציג היום בכנסת את ההצעה של המפלגה למניעת בחירות. "בנסיבות האלה, הקמת ממשלת שחיתות מנופחת היא אסון לאומי", אמר. "הרעיון שאנחנו נגרר לבחירות רביעיות, הוא מחריד. זה ניתוק גמור מהמציאות.  לפיכך אני חוזר להצעה שכבר העליתי. הצעה פשוטה, נקיה. ללכת לששה חודשי הקפאה. הבית הזה יצביע על הוראת שעה לתיקון סעיף 10 לחוק יסוד הממשלה ונלך להקפאת מצב". 

עוד אמר לפיד: "נלך לשישה חודשים של הקפאת המצב הפוליטי. בעוד שישה חודשים נחזור בדיוק למצב הנוכחי. בששת החודשים האלה, במקום להתעסק בפוליטיקה, נלך להציל את הכלכלה ואת מערכת הבריאות ואת חייהם של אנשים. בששת החודשים האלה. ממשלת המעבר תמשיך. זו ממשלה רעה בעיניי, אבל היא לא תוכל לעשות מה שהיא רוצה. מפני שהפעם אנחנו ננהל את הכנסת. יהיה לכנסת שיניים ויהיה לה רוב".