יו"ר גשר, חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, הודיעה הבוקר (ראשון) שתמליץ לנשיא המדינה שיטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו לאחר שהמנדט של גנץ יפקע, ולדבריה קיבלה את ההחלטה בעקבות התנהלותו של יו"ר כחול לבן נגד ראש הממשלה: "בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחר בחצות יפקע המנדט של גנץ, ועל רקע חלון הזמנים הזה פרסמה יו"ר גשר פוסט נוקב בפייסבוק שבו הודיעה על כך שהלכה למעשה היא מצטרפת באופן רשמי לגוש הימין - ותמליץ על נתניהו.

"מצב חדש - מסקנה ריאלית", פתחה את הפוסט שלה בפייסבוק. "פנייתו של גנץ לנשיא המדינה להארכת המנדט היא הודעה בחוסר יכולתו להרכיב ממשלה".

לדבריה, פנייתו של גנץ "נועדה להרוויח זמן כאמצעי להפעלת לחץ במו"מ התקוע. לחץ שתכליתו לסחוט מן הצד שכנגד עוד ויתורים ועוד מוקדי כוח פוליטיים - זאת בנוסף לרוטציה ולייצוג הפריטטי המנוגדים לכל פרופורציה הגיונית במצב נורמלי".

"המו"מ, שהתחיל מתוך דאגה כביכול מסכנת הקורונה, הפך לתעתוע פוליטי מוזר המלווה באיומים על ראש הממשלה: אם לא תענה לדרישתנו, נגיש לכנסת הצעות חוק שיפסלו אותך באופן פרסונלי מלכהן", הוסיפה - ועלתה למתקפה על גנץ: "מדהים לשמוע מוסר סלקטיבי שכזה מפיהם של אלה שהבטיחו פוליטיקה נקייה".

היא הוסיפה: "במצב שנוצר יש רק דרך אחת לצאת מן המבוך, והיא להכיר בעובדות:

1. הליכוד היא המפלגה הגדולה בכנסת.
2. רה"מ נתמך ע"י הבלוק הפוליטי הגדול בכנסת: 59 חברי כנסת.
3. גם במצב שנוצר הממשלה מתפקדת, אפשר וניתן לבקר אותה, אבל היא עדיין מתפקדת ולא מתפרקת.
4. מהסיבות האלו יש לתת לרה"מ את המנדט כי בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה".