חלוקת התיקים מתקדמת - גם בכחול לבן: יו"ר המפלגה, בני גנץ נפגש היום (חמישי) עם חברי הכנסת ובישר להם על החלטתו לגבי מינויים לתפקידי השרים בממשלה שתושבע. בשעות הערב גנץ השלים את חלוקת התפקידים לקראת השבעת הממשלה הצפויה ביום ראשון. כל הפרטים על השיבוצים שערך גנץ. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על-פי חלוקת התפקידים: בני גנץ- יכהן ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון; רא"ל (במיל') ח"כ גבי אשכנזי- שר החוץ; ח"כ אבי ניסנקורן- שר המשפטים; ח"כ עמיר פרץ – שר הכלכלה והתעשייה; ח"כ איציק שמולי- שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים; ח"כ מיקי חיימוביץ'- יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה; ח"כ יועז הנדל- שר התקשורת; ח"כ מיכאל ביטון- שר במשרד הביטחון האחראי על הנושאים האזרחיים; ח"כ חילי טרופר- שר התרבות והספורט; ח"כ צבי האוזר- יו"ר ועדת החוץ והביטחון; ח"כ אורית פרקש- השרה לעניינים אסטרטגיים.
ח"כ מירב כהן- השרה לשוויון חברתי וגימלאים; ח"כ אסף זמיר- שר התיירות; ח"כ יזהר שי- שר המדע; ח"כ עומר ינקלביץ'- שרת התפוצות; ח"כ פנינה תמנו שטה- שרת הקליטה והעלייה; ח"כ אלון שוסטר- שר החקלאות; ח"כ רם שפע- יו"ר ועדת החינוך וח"כ איתן גינזבורג יכהן כיו"ר ועדת הכנסת.

פגישות גנץ וחברי הכנסת

גנץ נפגש עם חברת הכנסת מרב כהן, עדכן אותה כי החליט למנות אותה לשרה לשוויון חברתי, עם הרכבת הממשלה הצפויה והוסיף כי במסגרת סמכויות המשרד תיכלל גם הרשות לטיפול בזכויות ניצולי השואה. בנוסף, נפגש עם חבר הכנסת  אסף זמיר ועדכן אותו כי החליט למנות אותו לשר התיירות.

מלבדם, יו"ר כחול לבן נפגש גם עם חבר הכנסת צבי האוזר ועדכן אותו כי החליט למנות אותו ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, עם השבעת הממשלה. גנץ נפגש גם עם חברת הכנסת עומר ינקלביץ' ועידכן אותה כי החליט למנות אותה לשרת התפוצות לקראת השבעה הצפויה.

לאחר מכן נפגש גנץ גם עם חבר הכנסת מיכאל ביטון, ממייסדי חוסן לישראל, וביקש ממנו לשמש כשר במשרד הביטחון ולעסוק בכל הסוגיות האזרחיות, התיישבותיות והחינוכיות בהן עוסק המשרד. כבר אתמול עמית סגל פרסם כי גנץ שוקל למנות שר נוסף במשרד.

בין השאר, יוביל ביטון את העבודה בנושא מוכנות העורף והרשויות המקומיות, יטפל בנושא המכינות והתחומים הקשורים באגף החברתי-ביטחוני, בשירות משמעותי וגיוס לצה"ל וכן בנושא הנפגעים והמשפחות השכולות. ביטון נענה להצעת גנץ והוא יושבע כשר במשרד הביטחון עם הקמת הממשלה הצפויה. תפקיד השר במשרד הביטחון ייכנס במסגרת מכסת השרים של כחול לבן.

בנוסף נפגש גנץ גם עם חברת הכנסת אורית פרקש והציע לה לשמש כשרה לעניינים אסטרטגיים. במסגרת זו, תהיה פרקש אחראית בין השאר על המאבק באנטישמיות הגואה בעולם ובחרמות הכלכליים על מדינת ישראל.
בנוסף, פרקש תהיה חברה קבועה בקבינט המדיני-בטחוני, בקבינט החברתי-כלכלי וכן תשמש כחברה קבועה בוועדת השרים לחקיקה. חברת הכנסת פרקש היא גם המועמדת המובילה של סיעת כחול לבן לקבלת תיק כלכלי ככל שיתפנה במהלך כהונתה של הממשלה.‎

לאחר פגישה עם חברת הכנסת מיקי חיימוביץ', החליטו השניים שחברת הכנסת תמונה ליושבת ראש ועדת הפנים והגנת הסביבה. כצפוי, ח"כ איציק שמולי קיבל את תיק העבודה והרווחה. על פי הודעה שפורסמה מטעם כחול לבן גנץ הציע לחברת הכנסת חיימוביץ' מספר תפקידי שרה בכירים, אך לאחד שהיא הביעה את רצונה להמשיך ולעסוק בתחומים הקרובים לליבה סיכמו על ראשות הוועדה. בנוסף, חיימוביץ' תשמש גם כסגנית יו"ר הכנסת וסוכם שיתכן שתקבל תפקיד שרה בהמשך. גם חילי טרופר קיבל תפקיד שר. אחרי שנפגש עם יו"ר מפלגתו, בני גנץ, טרופר מונה לשר התרבות והספורט.

גם אבי ניסנקורן הגיע ללשכתו של גנץ ונאמר לו כי ישמש כשר המשפטים בממשלה הבאה. מינוי נוסף הוא של פנינה תמנו שטה, שתכהן כשרת העלייה והקליטה. באשר לתיק המדע והטכנולוגיה - יו"ר כחול לבן החליט כי ח"כ יזהר שי הוא זה שימונה לתפקיד. גם יועז הנדל מסיעת "דרך ארץ", שיכהן כשר ממכסת כחול לבן - קיבל מגנץ את הבשורה כי יכהן כשר התקשורת. 

אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב לשעבר (צילום: חדשות)
שר החקלאות החדש - אלון שוסטר | צילום: חדשות

גם חלקה השני של הממשלה הולך ומתגבש. ברגעים האחרונים לקראת סגירת התיקים, הרב רפי פרץ הודיע היום שיתפצל ממפלגת ימינה ויכנס לממשלת נתניהו. הרב פרץ ימונה להיות השר לענייני ירושלים ומורשת - זאת בכפוף לאישור של מרכז הבית היהודי.

בממשלה החדשה, שתושבע ביום ראשון הקרוב, יושבעו 34 שרים בקואליציה של 73 חברי כנסת, כשמפלגת ימינה תישאר ככל הנראה באופוזיציה. קווי היסוד של הממשלה: טיפול במשבר הקורונה והובלת פיוס לאומי. הלילה נחתמו ההסכמים הקואליציוניים האחרונים עם יהדות התורה וגשר. בשל העיכוב בחתימה טרם ברור באיזו שעה בדיוק תיערך ההשבעה - אך לא לפני 01:00 בלילה.

חילי טרופר בראיון לרינה מצליח (צילום: N12)
שר התרבות והספורט טרופר | צילום: N12
נתניהו וגנץ לוחצים ידיים בכנסת  (צילום: דוברות הכנסת)
גנץ ונתניהו לוחצים ידיים | צילום: דוברות הכנסת

במסמך קווי היסוד של הממשלה החדשה נכתב כי היא תקים קבינט חירום לטיפול בכל הסוגיות הנגזרות ממשבר הקורונה, שיתכלל את כלל הפעולות הנדרשות הן בהיבט הכלכלי-חברתי והן בהיבט הרפואי. כמו כן, הממשלה החדשה תתרכז בשלב ראשון בפעולות הנדרשות למיגור המגפה, כולל רכישת הציוד הנדרש, תיאום בין הגופים השונים וחיזוק מערכת הבריאות הציבורית בתקופת החירום ובכלל.

ראיון עם ח"כ איציק שמולי (צילום: N12)
יקבל את תיק הרווחה | צילום: N12

עוד נכתב במסמך כי הממשלה תוביל תוכנית ליציאה מהמשבר הכלכלי העמוק ותאשר תקציב מדינה שיותאם לאתגרים שהציבה המגפה. התוכנית תכלול מענים בסוגיות של תעסוקה, תמיכה למגזר העסקי, העצמאיים והמגזר השלישי.