"מחפשת שופטים שקרובים להשקפת העולם של הליכוד", כך אמרה הבוקר (חמישי) אסנת מארק, הח"כית המיועדת מטעם הליכוד לוועדה לבחירת שופטים. את הדברים אמרה בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון ברשת ב'. בהמשך הריאיון הכחישה מארק שתבחן את דעותיהם הפוליטיות של המועמדים לשיפוט: "אני לא אשאל אותו מה הצבעת בבחירות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני מחפשת שופטים שיתאימו למערכת המשפט במדינת ישראל", ניסתה מארק להבהיר את דבריה, "שקודם כל הם יהיו ראויים להיות שופטים. השופטים במדינת ישראל צריכים להיבחר לפי אמות מידה מסוימות, לא ארצה לראות מה שראינו בוועדה הקודמת למינוי שופטים, שבה השופטים נבחרו מטעמים כאלה ואחרים". 

משפט נתניהו (צילום: חדשות 12)
צילום: חדשות 12

בהמשך הריאיון הבהירה מארק בנוגע לאמירתה על בחירת שופטים בהתאם לעמדתם הפוליטית: "אני לא רוצה שתצא כותרת שלא רציתי שתצא - אני חושבת שבקודש הקודשים שנקרא בית המשפט בישראל צריכים להיכנס אנשים ראויים". כשנשאלה פעם נוספת אם תבחן את דעותיהם הפוליטיות של המועמדים, השיבה: "אל תדאג, אני לא אשאל אותו מה הצבעת". 

בציוץ שפרסמה לאחר הריאיון, כתבה ח"כ מארק: "מה שינחה אותי בבחירות השופטים הוא לא הפתק שהמועמד שם בקלפי, אלא אמות מידה ערכיות ומשפטיות שמתכתבות עם תפיסת עולם ימנית שמרנית. כל ניסיון לעוות את הדברים ולשוות להם פוזיציה פוליטית צרה הוא שקר". 

בימים האחרונים עיכבה הליכוד את אישור החוק הנורבגי שהיה חשוב למפלגת כחול לבן - זאת בעקבות הסיור שערך גנץ יום לפני כן במשרד המשפטים ותמיכתו הפומבית ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. החוק עבר בסופו של דבר, ובליכוד מיהרו להכחיש את הדברים: "אין שום קשר לביקור של גנץ במשרד המשפטים". 

ביקור גנץ במשרד המשפטים (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ביקור גנץ במשרד המשפטים | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מחלוקת נוספת סביב מערכת המשפט נרשמה בין שתי המפלגות סביב ביטול חוק ההסדרה. עם פסילת החוק, בליכוד מיהרו להכריז כי יחוקקו חוק עוקף בג"צ, אולם בכחול לבן הודיעו שיכבדו את הפסיקה. בריאיון שקיים אחר כך שר המשפטים אבי ניסנקורן הדגיש: "באגרוף ברזל לא אתן לפגוע במערכת המשפט".