למרות גודלה הקטן של המפלגה וריבוי התפקידים שיש לחלק, בכחול לבן עדיין יש לא מעט מתיחויות וחיכוכים. אחד מהם הוא באשר למינוי של מי שנחשבת למקורבת ליו"ר המפלגה ונמצאת במקום נמוך ברשימה, עומר ינקלביץ'. גנץ ככל הנראה צפוי למנות את ינקילביץ' לשרה משמעותית, בעוד מיקי חיימוביץ' עשויה למצוא את עצמה ללא תפקיד בממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ינקלביץ' נחשבת מקורבת מאוד לגנץ. במהלך מערכות הבחירות האחרונות היא עלתה לכותרות יותר מפעם אחת ויצרה כאב ראש מאוד גדול לאנשי הקמפיין. במפלגה העריכו שהיא לא תקבל משרד ממשלתי אלא תמונה לראשות ועדה בכנסת, זאת לאור מיקומה הנמוך יחסית ברשימה, במקום 23 והיעדר ניסיונה, בטח לא לתפקיד מינסטריאלי.

אולם כעת מתברר שגנץ ייעד לה תפקיד של שרה, ועל פי ההערכות - היא תקבל תיק משמעותי. לשם ההשוואה, מיקי חיימוביץ' שהובאה להיות האישה הבכירה בכחול לבן, כנראה תמצא את עצמה מחוץ לשולחן הממשלה. חיימוביץ' רצתה לקבל את תיק הגנת הסביבה, אך על פי ההסכם הקואליציוני בין הצדדים - הוא שייך לליכוד. היא הייתה מעוניינת גם במשרד התרבות, שיילך בסופו של דבר לחילי טרופר ואילו משרד החקלאות יילך ככל הנראה לאלון שוסטר. 

שר העבודה והרווחה, חיים כץ
יחזור לוועדת הרווחה והעבודה? חיים כץ | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

גם בליכוד מסתמן מינוי מעניין, כשחיים כץ יחזור לוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. כתב האישום נגד כץ הוגש עקב הפעילות שלו בוועדה הזו, כשעל פי החשד הוא ניסה לקדם בה חוק שמיטיב עם מקורב שלו. כץ קיבל חסינות מהכנסת אבל זו עדיין תהיה החלטה מעניינת מאוד של נתניהו להחזירו דווקא לתפקיד הזה.