"אין לי שליטה על הפה של נתניהו": השרה הטרייה לשוויון חברתי, מירב כהן, הפכה לאחרונה פעם נוספת לאמא - מה שהביא אותה לצאת לחופשת לידה עם כניסתה לתפקיד. "האמת היא שזה מאוד קשה – זה הדבר הכי רחוק מחופשה שיכול להיות", מתארת כהן. "אני עובדת מהבית, אני לא עוזבת אותו. אני מתעסקת בדברים הדחופים, ענייני הקורונה והתקציב ויש הרבה כאלו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מירב כהן היא אחת הפעילות החברתיות הבולטות בישראל בעשור האחרון. מימיה בתנועת התעוררות בירושלים, דרך ניהול ארגון אמון הציבור עד המאבק שהובילה בהתנדבות נגד עושק הקשישים. לפני כשנה הצטרפה כהן למפלגת חוסן לישראל של בני גנץ, ושלוש מערכות בחירות אחר כך הגיעה ליום ההשבעה לממשלה כשרה מיועדת בחודש תשיעי. 

עם פרוץ הקורונה, הרבה לפני שמישהו חשב שהיא תתמנה לשרה לענייני גימלאים, כהן לקחה על עצמה לרכז פורומים שמטפלים בסוגיות שקשורות לקשישים. "נכשלנו בטיפול בקשישים במשבר הקורונה – גילית מערכת שלא מסודרת ומאורגנת, היא לא מאורגנת בשגרה ולא מסוגלת להתמודד עם המצב במשבר", אמרה.

לרבים יש תחושה שכהן תצליח במקום שבו אחרים נכשלו, וזה מה ששכנע אותה להיכנס יחד עם חבריה לכחול לבן לממשלת נתניהו החמישית בניגוד לכל הבטחותיהם בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. "ממש קשה לי, לא ככה רציתי שזה יהיה", השיבה כהן.

משפט נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"ללכת לממשלת אחדות עם בן אדם שאנחנו לא מאמינים בו והוא עם כתבי אישום", המשיכה כהן, "לעומת ללכת למערכת בחירות רביעית ברצף תוך כדי משבר כלכלי, חברתי, בריאותי מטורלל, שתי החלופות היו על הפנים – מקווה שעשינו את הבחירה הפחות גרועה". בנוגע לגודל הממשלה שהוקמה אמרה כהן כי היא "מאוד לא אוהבת את זה, מאוד לא מרגישה עם זה בנוח. בטח כשאני מהבוקר עד הערב מתעסקת באנשים שבאמת אין להם". 

"אני חושבת שלא מוסיף לו כבוד ללכת לכל מיני נאומים של אכלו לי ושתו לי", המשיכה כהן בנוגע לנאום נתניהו בפתח משפטו. "היה הכי טוב שיבוא ויתמודד עם העובדות על חפותו. אין לי שליטה על הפה של נתניהו, רגב, אמסלם או אוחנה אבל יש לנו וטו בממשלה הזו – ובווטו הזה אנחנו משתמשים כחומה בצורה כדי להגן על שלטון החוק".

צפו בכתבה המלאה של עידו סולומון מ"אולפן שישי".