חברי מפלגת העבודה הצביעו היום (ראשון) על יוזמת ההצטרפות לממשלת האחדות תחת בנימין נתניהו ובני גנץ. התוצאות מצביעות על רוב של 64.2% לטובת המהלך של יו"ר המפלגה עמיר פרץ, שהם 2,248 קולות, לעומת 24.8%, שהתנגדו שהם 1,219 קולות. סך הכל שיעור ההצבעה בקרב מתפקדי המפלגה עומד על 91%.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ח"כ איציק שמולי, שהוביל את המהלך ביחד עם עמיר פרץ, הגיב לניצחון בוועידה: "אני מודה לחברי וחברות ועידת המפלגה שאישרו את הצעתנו ברוב מוחץ והעניקו לנו את המנדט להצטרף לממשלת האחדות ולצאת לדרך משותפת עם בני גנץ וכחול לבן. לא מדובר בהכרעה קלה, אך תחת נסיבות החירום היא האחראית והנכונה מכולן. בכוונתנו להיאבק מתוך הממשלה למען שינוי טוטאלי של המדיניות החברתית - כלכלית, ובתוכה מתן מענה משמעותי יותר לנפגעי המשבר הכלכלי של הקורונה, וכן להיות הסמן השמאלי שירסן כל ניסיון לפגוע בדמוקרטיה, או לקדם סיפוח חד צדדי".

"בכוונתי להוביל, בגיבוי היו"ר, את המהלך ליצירת השותפות האסטרטגית הנדרשת עם בני גנץ וכחול לבן, שביכולתה להחזיר את מפלגת העבודה למקומה הטבעי כמפלגה מרכזית יותר מבחינת עמדותיה וטווח השפעתה", המשיך שמולי. "אני מודה לחברי עמיר פרץ על שיתוף הפעולה ומשוכנע שיוכל לתרום מניסיונו ומיכולתו הרבים כדי להעמיד לנפגעי המשבר הכלכלי את כיפת הברזל החברתית".

יו
נכנסים לממשלת נתניהו-גנץ | צילום: אלעד מלכה

מי שעמדה בראש המתנגדים למהלך היא חברת הכנסת מרב מיכאלי. החלטת הוועידה מחייבת את המפלגה, לרבות כל חברי הסיעה. מיכאלי פרסמה תגובה לתוצאות המאכזבות מבחינתה: "גנץ ואשכנזי, והיום גם פרץ ושמולי, עשו את הגניבה הפוליטית הגדולה של קולות הישראלים והישראליות שבחרו בהם. ההסכם הקואליציוני שלהם עם ביבי הוא אוסף מביש של שקרים ועיוותים, והוא עוד ייבחן בבית המשפט העליון. על צעדיי הנוספים אחליט לאחר החלטת בית המשפט העליון".

"למרות הכל, אנחנו לא ניתן למפלגת העבודה למות", העידה חברת הכנסת מיכאלי. "אני אמשיך להיאבק, כי אני מאמינה שמפלגת העבודה חייבת לחזור להיות גדולה וחזקה, להיות אלטרנטיבה שלטונית אידאולוגית, שמאמינה ומקדמת דמוקרטיה, שוויון, רווחה ושלום, שכל-כך נחוצה למדינת ישראל".

מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני מסר בעקבות ההחלטה: "אני מברך את יו"ר המפלגה, ח"כ עמיר פרץ ואת ח"כ איציק שמולי על הנצחון ובטוח כי יובילו את התנועה בממשלה להישגים עבור כל אזרחי ישראל. תנועת העבודה הנה תנועה בת 100 שנה עם שורשים אידיאולגים ותשתית ארגונית רחבה, ואני מאמין כי תצליח להתגבר על האתגרים הגדולים הניצבים בפניה, ולחזור להיות גורם חזק, גדול ומוביל בציבוריות הישראלית".

ההצבעה התבצעה באופן אלקטרוני, באמצעות מסרונים ודואר אלקטרוני - ומכך, ככל הנראה, נובע אחוז ההצבעה הגבוה.