הפיטורים - והסערה שלא באמת הייתה לה סיבה? ההודעה של שרת התחבורה המיועדת מירי רגב על פיטורי מנכ"לית המשרד קרן טרנר, המצויה בחופשת לידה, אמנם חוללה סערה ברשת - אלא שטרנר עצמה הגיבה והבהירה שהמהלך של רגב לגיטימי - ושהיא מבינה מדוע השרה המיועדת מבקשת להחליפה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הדיון בהגנה על זכויות נשים הוא חשוב ביותר, אבל במקרה הספציפי הזה חופשת הלידה אינה העניין", צייצה טרנר בטוויטר. "מנכ"ל משרד זו משרת אמון. לא הוחלפתי במנכ"ל אחר בשל חופשת הלידה ולא הייתי רוצה להישאר מנכ"לית המשרד רק בשל ההגנה החשובה בחוק על יולדות". 

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר לאחר שילדה (צילום: דוברות בית החולים שיבא תל השומר)
קרן טרנר לאחר הלידה | צילום: דוברות בית החולים שיבא תל השומר

"בהצלחה גדולה למנכ"ל החדש", הוסיפה טרנר, "נעשה הכל על מנת שהמעבר יהיה מקצועי, חלק ומהיר! שבת שלום ושוב תודה לכל מי ששלח לי מילים טובות ומרגשות". 

 

 

מוקדם יותר היום, הבהירה השרה רגב את המהלך - ופרסמה פוסט בו ענתה למבקריה: "לכל יפי הנפש והמצקצקים אולי ראוי גם הפעם פשוט לומר את האמת וקצת להרגיע, בוודאי לפני כניסת שבת. בטרם שיחתי עם קרן, פניתי לנציב שירות המדינה וביקשתי לוודא שכל זכויותיה תישמרנה. וכך יהיה".

נתניהו ורגב (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו החליט למנות את רגב לשרת התחבורה | צילום: רויטרס, חדשות

שמה של קרן טרנר עלה בימים האחרונים כמועמדת מובילה לתפקיד מנכ"לית משרד האוצר תחת ישראל כ"ץ. המועמד המוביל להחליף את קרן טרנר כמנכ״ל משרד התחבורה, הוא כנראה עפר מלכה, שכיהן בעבר כמנכ"ל החברה הכלכלית חדרה.

"על אף הכתבות הרבות בתקשורת, עניין מנכ"לות משרד האוצר עוד לא סופי", כתבה טרנר. "מה שכן סופי הוא סיום תפקידי כמנכ"לית משרד התחבורה. השרה הנכנסת רגב התקשרה אליי ועדכנה אותי כי היא עתידה להגיע ביום א' למשרד עם מנכ"ל חדש".