צרפת פועלת לשכנע את מדינות האיחוד האירופי לאיים על ישראל בתגובה חריפה אם תחליט על סיפוח שטחים ביהודה ושומרון, כך לפי דיווח שפורסם אמש (שני) בסוכנות הידיעות רויטרס. שלושה דיפלומטים מהאיחוד האירופי מסרו שבלגיה, אירלנד ולוקסמבורג מעוניינות לקיים דיון באפשרות של איום בעיצומים כלכליים כבר במהלך פגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי שתתקיים ביום שישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הדיווח, הדיפלומטים סירבו לפרט מהם הצעדים שמדינות האיחוד האירופי שוקלות לנקוט. עם זאת, לפי תקנון האיחוד האירופי כל צעד חייב להתקבל בקונצנזוס של כל 27 המדינות החברות. מטעם האיחוד האירופי סירבו להגיב על הדיווח ישירות, אך הבהירו שצעדי סיפוח מנוגדים לחוק הבין לאומי. אם הוא יתבצע בכל זאת האיחוד האירופי יפעל בהתאם, איימו.

ראש הממשלה נתניהו הצהיר בעבר כי הדיונים בקבינט על צעדי הסיפוח יחלו במהלך חודש יולי, ואף עיגן את יכולתו לעשות זאת בתוך ההסכם הקואליציוני שנחתם עם כחול לבן. הדיונים על תוכנית הנשיא טראמפ, שפורסמה כבר לפני כמה חודשים, יתמקדו בהחלת הריבונות על ההתנחלויות הישראליות ביהודה ושומרון וכן על בקעת הירדן. 

מבחינה טכנית, כדי לקדם עיצומים כאלו, המדינות יצטרכו לפנות לוועדת החוץ של האיחוד האירופי כדי שיציגו בפניהם אפשרויות לצעדי ענישה כלכלית. עם זאת, הצעדים יזדקקו לאישור של כל 27 מדינות האיחוד האירופי, כולל צ'כיה והונגריה, שנחשבות לבעלות ברית קרובות של ישראל באיחוד.